W poniedziałek 13 czerwca, w Olsztynie odbyła się pierwsza sesja Młodzieżowego Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wzięła w niej udział uczennica klasy Ib liceum Amelia Rudek. Amelia działa w samorządzie szkolnym w Zespole Szkół w Pasłęku, jest aktywną wolontariuszką, angażowała się w liczne inicjatywy o tym charakterze w szkolnym kole wolontariatu, a także w Maraton Pisania Listów AI, czy Maraton MTB. Amelia wraz z pozostałymi radnymi Sejmiku złożyła ślubowanie. Następnie odebrała z rąk Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego p. Gustawa Marka Brzezina nominację na Radną Młodzieżowego Sejmiku. Sejmik to z założenia platforma do dyskusji i wymiany doświadczeń, a jednocześnie integracji środowisk młodzieżowych. Na tym forum młodzież może brać udział w życiu obywatelskim regionalnej wspólnoty, inicjować własne pomysły i angażować się w projekty na rzecz młodzieży właśnie. Genezę Młodzieżowego Sejmiku oraz początki działalności młodych na polu samorządowym przedstawiła przewodnicząca Sejmiku, Bernadeta Hordejuk. Inauguracyjny wykład na pierwszej sesji wygłosił profesor Stanisław Achremczyk, który mówił o roli wspólnoty w historii Warmii i Mazur („Samorządność – rola wspólnoty w historii Warmii i Mazur“). Gratulujemy Amelii i życzymy owocnej pracy w Sejmiku.

Info. ZS Pasłęk