W dniu 10 czerwca w Starostwie Powiatowym w Elblągu odbył się konkurs na Dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku. Na kolejną pięcioletnią kadencję została wybrana dotychczasowa Dyrektor – pani Elżbieta Wasiuk, co zatwierdził Zarząd Powiatu Elbląskiego dnia 14 czerwca. Elżbieta Wasiuk jest absolwentką Zespołu Szkół w Pasłęku z rocznika 1984, uczęszczała do klasy licealnej o profilu biologiczno-chemicznym, której wychowawcą była pani Maria Pawelec. Po zdanych egzaminach została studentką Politechniki Gdańskiej na kierunku biotechnologia, którą ukończyła z tytułem magistra inżyniera. W Zespole Szkół w Pasłęku rozpoczęła pracę jako nauczyciel chemii i towaroznawstwa od 1 IX 1992 r. Od 1 września 1993 r. przez dwa lata pracowała jednocześnie w Zespole Szkół Rolniczych w Pasłęku. W 1997 r. dyrektor Edward Skalij powierzył Elżbiecie Wasiuk funkcję wicedyrektora szkoły, którą pełniła również za kadencji dyrektor Katarzyny Panimasz, czyli łącznie 20 lat. 15 maja 2017 r., krótko przed jubileuszem 70-lecia LO, Elżbieta Wasiuk została wybrana na Dyrektora Zespołu Szkół w Pasłęku, a po obecnym wyborze, funkcję swą sprawować będzie do 2027 r. Była wychowawcą dwóch klas licealnych – absolwentów szkoły z rocznika 1997 (IV C – profil biologiczno-chemiczny) i 2004 (IV A – profil matematyczno-fizyczny). Wciąż doskonaliła swój warsztat pracy, biorąc udział w różnych formach doskonalenia zawodowego nauczycieli, m.in. ukończyła studia podyplomowe z nauczania szkolnego, organizacji i zarządzania oświatą, dietetyki i podstaw informatyki. Jest czynnym egzaminatorem egzaminu maturalnego z chemii oraz egzaminu zawodowego w zawodzie sprzedawca. Od 2008 r. aż do dziś napisała i zrealizowała aż 13 projektów unijnych dla szkoły. Ma na swoim koncie wiele sukcesów zawodowych, liczne nagrody, wyróżnienia i odznaczenia resortowe i państwowe. Jest sprawnym organizatorem i społecznikiem. W 2018 r. wzięła udział w wyborach samorządowych do Rady Miejskiej w Pasłęku z okręgu nr 9 i uzyskała najlepszy wynik, otrzymując mandat radnej. W Radzie Miejskiej jest przewodniczącą Komisji Społeczno-Oświatowej. Prywatnie jest żoną Stefana Wasiuka, swojej licealnej miłości i nauczyciela wychowania fizycznego, ma dwójkę dzieci – Radka i Arletę, jest również szczęśliwą babcią.

Z okazji wyboru Grono Pedagogiczne, pracownicy szkoły oraz cała społeczność uczniowska składa Dyrektor Elżbiecie Wasiuk serdecznie gratulacje oraz życzenia dalszej owocnej współpracy i sukcesów zawodowych na kolejną kadencję.

Info: ZS