Olimpiada Wiedzy i Umiejętności Rolniczych to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych konkursów wiedzy oraz umiejętności praktycznych organizowany w naszym kraju, któremu patronuje Ministerstwo Edukacji Narodowej, a także Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

27 i 28 maja na terenie Kampusu Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbyły się eliminacje centralne - Finał XLV edycji Olimpiady Wiedzy i Umiejętności Rolniczych. W 11 blokach tematycznych rywalizowało 234 uczniów z całej Polski, wśród nich byli uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. To l­­­­­aureaci etapu okręgowego – Krystian Ćwikliński, uczeń klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik agrobiznesu oraz Bartosz Jarzęcki, uczeń klasy III technikum kształcącego w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych, którzy podjęli zmagania w dwóch blokach tematycznych. Ostatecznie Krystian Ćwikliński w bloku produkcja zwierzęca zajął 10 miejsce, natomiast Bartosz Jarzęcki uzyskał 7 miejsce w bloku gastronomia. To ogromny sukces uczniów, którzy zapowiedzieli, że mają aspiracje na więcej.

Gratulujemy niewątpliwego sukcesu i wszechstronnej wiedzy!

Info ZSEiT: Anna Błaszczyk