Konkurs dla NGO, które zrealizują działania na rzecz niepełnosprawnych w małych miejscowościach.
„Młodzi niepełnosprawni – sprawni z Fundacją PZU” to konkurs dotacyjny przeznaczony dla organizacji pozarządowych, które zrealizują działania na rzecz niepełnosprawnych w miejscowościach nie przekraczających 30 tys. mieszkańców.
Celem Konkursu jest zwiększenie samodzielności, sprawności i aktywności społecznej osób niepełnosprawnych (dzieci, młodzież i dorośli) oraz wsparcie ich rodzin poprzez innowacyjne zorganizowane formy opieki i aktywizacji nad niepełnosprawnymi na obszarach wiejskich i w małych miastach (do 30 tys. mieszkańców).
W ramach Konkursu przyznawane są dotacje na realizację innowacyjnych projektów aktywizacji społecznej kierowanych do osób niepełnosprawnych i ich rodzin. W projektach należy uwzględnić zaangażowanie środowiska lokalnego (np. organizacja akcji podsumowującej projekt) oraz opracowanie systemowych form pomocy dla rodzin osób niepełnosprawnych.
O dotacje ubiegać się mogą: • fundacje, • stowarzyszenia, • uczniowskie kluby sportowe.
Warunkiem ubiegania się o dotacje jest posiadanie przez wnioskodawcę osobowości prawnej.
Podstawą ubiegania się o Dotację jest złożenie wniosku o dotację przez stronę internetową Fundacji https://fundacja.pzu.pl/, w zakładce „Złóż wniosek”.
Regulamin konkursu. Regulamin konkursu dotacyjnego MNS 2022 (pzu.pl)
Więcej informacji Konkursy i dotacje (pzu.pl)
Kontakt z Fundacją: Anna Maślańska, amaslanska@pzu.pl, tel: 22 582 30 63.