Pandemia wygasa i kadeci z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyli 5-dniowe szkolenie w 9 BBKPanc. w Braniewie pod opieką nauczycieli: Justyny Konopackiej i Bolesława Czechowskiego.

Szkolenie rozpoczęło się od spotkania w Sali Tradycji i przywitania przez pełniącego obowiązki Dowódcy pułkownika Tomasz Trojnara. Następnie kadeci uczestniczyli w treningu musztry, a w godzinach popołudniowych odbyli trening na hali sportowej. Od pierwszego dnia wszyscy musieli przestrzegać obowiązujących regulaminów i porządku dnia, który rozpoczynał się pobudką o godz. 6.00 i kończył o godz. 22.00 komendą „Kompania capstrzyk, capstrzyk”. Kolejne dni obejmowały m.in.: strzelanie z karabinków pneumatycznych, ASG /Air Soft Gun/, czyli Beryli i z broni strzelców wyborowych, szkolenie z zagrożeń chemicznych i zapoznanie się z czołgiem PT-91, WTZ /wóz technicznego zabezpieczenia i BTR-bojowym transporterem rozpoznawczym. Przemieszczenie plutonu na dużą odległość (ok. 34 km.), do Fromborka – to kolejny etap szkolenia. Drużynowy bieg na orientację wygrała drużyna „PSÓW” – kapitan kadet Gabriela OKSENTOWSKA. Ostatnie V miejsce zajęła drużyna „LENIUCHÓW” – kapitan Paweł PAKUŁA. Rozliczenie sprzętu kwaterunkowego i podziękowanie Dowódcy Brygady za gościnę i możliwość odbycia intensywnego szkolenia zakończyła pobyt w Braniewie.

Przez cały pobyt uczniom dopisywała znakomita atmosfera. Klasa doskonaliła współdziałanie w zespole. Uczniowie poznali zasady służby i pobytu w jednostce wojskowej, umieją realizować szkolenie zgodnie z porządkiem dnia i z niecierpliwością czekają na następny obóz, który odbędzie się na przełomie września i października 2022 r.

Czołem żołnierze 9BBKPanc. Dziękujemy.

Info ZSEiT: mjr rez. Bolesław CZECHOWSKI