W sobotę rano, tj. 13 maja 2022 grupa 25 uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wyruszyła w kolejną podróż, aby "Pracować, doświadczać i uczyć się Europy", ponieważ wiadomo, że "Nowe umiejętności = nowe możliwości”. Tak brzmią tytuły projektów Erasmus+ realizowanych w ZSEiT, które odzwierciedlają główne priorytety kształcenia zawodowegow szkole.

Uczestnikami projektu są uczniowie kształcący się w zawodach: technik agrobiznesu, technik ekonomista oraz technik żywienia i usług gastronomicznych.

Tym razem celem jest Rimini, nadmorskie włoskie miasto, gdzie pod okiem miejscowych opiekunów uczniowie będą odbywać dwutygodniowe staże w restauracjach, firmachi gospodarstwach rolnych. To wspaniała okazja dla młodzieży, aby połączyć przyjemnez pożytecznym, czyli naukę z podziwianiem urokliwego, europejskiego kraju.

Co ważne, w tym momencie już 35 uczniów przebywa za granicą, aby podnosić swoje kwalifikacje zawodowe, rozwijać umiejętności interpersonalne i językowe. A to jeszcze nie koniec, kolejna grupa przygotowuje się w październiku 2022 r. do wyjazdu, do Hiszpanii.

Projekty są finansowane ze środków unijnych.

Info ZSEiT: Aneta Wołosz