29 kwietnia 2022 r. w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyło się uroczyste pożegnanie absolwentów.

Mury szkoły opuścili uczniowie III klasy liceum ogólnokształcącego o nachyleniu obronnym oraz uczniowie IV klas technikum kształcącego w zawodach: technik agrobiznesu, technik ekonomista, technik żywienia i usług gastronomicznych.

W części oficjalnej głos zabrał Dyrektor szkoły p. Marian Matuszczak. W swoim przemówieniu nawiązał do mijającego okresu w życiu absolwentów i szkolnych lat, które zostaną w ich pamięci na zawsze. Zwrócił uwagę na nadchodzące nowe wyzwania i trudne życiowe decyzje, a także podziękował absolwentom, którzy swoją postawą i osiągnięciami zasłużyli się dla szkoły.  Uczniów kończących naukę w ZSEiT w Pasłęku pożegnały również wychowawczynie klas: p. Anna Błaszczyk, p. Anna Turowska i p. Małgorzata Purzycka, podsumowując wspólnie spędzony czas w szkole. Następnie wręczono absolwentom nagrody i wyróżnienia za najlepsze wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe. Kadeci klasy III OL otrzymali certyfikaty ukończenia podstaw szkolenia wojskowego, a uczniowie biorący udział w projektach Erasmus – Europassy. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas III OLp i III GT wraz z wychowawczyniami, przedstawiając kilka humorystycznych scen z codziennych lekcji.

Na zakończenie złożono podziękowania starszym kolegom i koleżankom za wspólne lata szkolne, życząc sukcesów w dalszym etapie życia.

Drodzy Absolwenci - będziemy o Was pamiętać!

Info: ZSEiT w Pasłęku, Justyna Konopacka