W dniach 09-13 maja uczniowie klasy pierwszej Liceum Ogólnokształcącego o nachyleniu obronnym uczestniczyli w obozie szkoleniowym w 9 Brygadzie Kawalerii Pancernej w Braniewie. Wyjazd mógł się odbyć dzięki efektywnej współpracy 9 Brygady i szkoły oraz dzięki przychylności Dowódcy 9 BKP płk Jana Rydza, z którym młodzież miała okazję się spotkać i podziękować za serdeczne przyjęcie i umożliwienie szkolenia zawodowego.

Głównym celem obozu było zweryfikowanie i doskonalenie nabytych umiejętności z zakresu regulaminów, musztry, czytania map topograficznych i zabezpieczenia bojowego.
Młodzież zaznała żołnierskiego życia, które wymaga dyscypliny, punktualności i wysiłku zarówno umysłowego, jak i fizycznego. W planie obozu nie zabrakło pobudki o 6.00 i zaprawy fizycznej, pokazu sprzętu wojskowego i uzbrojenia, ćwiczeń na trenażerach oraz biegu na orientację. Ponadto młodzież gościnnie uczestniczyła w szkoleniu Narodowych Sił Rezerwowych na strzelnicy, gdzie mogła samodzielnie uzupełnić nabojami magazynek oraz rozłożyć i złożyć broń kbk AK Kalashnikow).Kadeci wypróbowali na symulatorach swoją celność w oddawaniu strzałów, a także obejrzeli pokaz strzelania z ostrej amunicji.

Mimo wysiłku uczniowie cieszyli się, że mogli wziąć udział w tego typu szkoleniu i nie mogą się doczekać wyjazdu w przyszłym roku szkolnym. Opiekę nad młodzieżą sprawowali Barbara Majerska i mjr Bolesław Czechowski , nauczyciele ZSEiT.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Uczniowie ZSEiT w Pasłęku na obozie szkoleniowym w Braniewie
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Uczniowie ZSEiT w Pasłęku na obozie szkoleniowym w Braniewie
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Uczniowie ZSEiT w Pasłęku na obozie szkoleniowym w Braniewie
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Uczniowie ZSEiT w Pasłęku na obozie szkoleniowym w Braniewie