W dniach 12 i 13 maja 2011 r. w Zespole Szkól Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbyła się XI Olimpiada „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”. Organizatorami konkursu byli: Starostwo Powiatowe w Elblągu i Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej. Rywalizacja przebiegała w kategorii szkół podstawowych , 12 maja 2011r. i kategorii szkół gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych , 13 maja 2011 r.

Do konkursu zgłosiły się trzyosobowe drużyny z 7 szkół podstawowych, 7 gimnazjów i z 3 szkół ponadgimnazjalnych - wszystkie z terenu powiatu elbląskiego. Komisja konkursowa oceniała indywidualnie rozwiązywane testy, obejmujące 100 pytań z zakresu historii powiatu, historii Kanału Elbląskiego, ekologii i ochrony środowiska, a także botaniki i geografii. Oceniała zadanie rozwiązane przez drużynę oraz wcześniej wykonane gadżety reklamowe promujące atuty przyrodniczo-kulturowe powiatu elbląskiego.

W klasyfikacji indywidualnej - szkoły podstawowe - I miejsce zajęła Anna Lasmanowicz - SP nr 2 w Pasłęku, II miejsce - Weronika Pypczyńska - SP w Zwierznie i IIImiejsce Arkadiusz Purzycki z SP nr 2 w Pasłęku.

W klasyfikacji indywidualnej - gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne - I miejsce zajęła Agnieszka Kupryjaniuk - Zespół Szkół w Pasłęku, II miejsce - Monika Tabor - Zespół Szkół Powszechnych w Pasłęku i III miejsce - Joanna Kuc z Zespołu Szkół w Pasłęku.

W grupie szkół podstawowych I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa Nr 2 im. Wł. Broniewskiego w Pasłęku, II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 1 w Gronowie Górnym, III miejsce Szkoła Podstawowa w Zwierznie. Najwyżej ocenionym gadżetem były zakładki do książek wykonane przez drużynę ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Gronowie Górnym.

W kategorii szkół ponadgimnazjalnych I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół im. Bohaterów Grunwaldu w Pasłęku, II miejsce Gimnazjum w Dobrym, III miejsce Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych im. Stanisława Mikołajczyka w Pasłęku. Największe uznanie komisji zdobył brelok przedstawiający herb powiatu zaprojektowany i wykonany przez uczniów z Gminnego Gimnazjum w Gronowie Górnym.

Cenne nagrody dla zwycięzców ufundował Starosta Elbląski. Rywalizacja drużyn przebiegała w bardzo sympatycznej i życzliwej atmosferze.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: XI edycja Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: XI edycja Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: XI edycja Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: XI edycja Olimpiady „Przyroda i historia powiatu elbląskiego”