Na stronie internetowej https://www.powiat.elblag.pl/pl/rezerwacja-wizyty-online można zarezerwować wizytę w Wydziale Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Elblągu. Wystarczy wybrać odpowiednią kategorię sprawy. Przed wizytą w urzędzie warto sprawdzić czy mamy wszystkie potrzebne do zrealizowania wniosku dokumenty.

Za pomocą internetowego systemu rezerwacji wizyt można obecnie umówić wizytę dotyczącą:

• Zarejestrowania, wyrejestrowania, wycofania pojazdu, zaświadczeń, wtórników;
  • Odbioru dowodu rejestracyjnego, zgłoszenia zbycia/nabycia pojazdu, wpisów hak, gaz itp.;
  • Praw jazdy;
  • Profilu Kandydata na Kierowcę;
  • Transportu drogowego, Ośrodków Szkolenia Kierowców, Stacji Kontroli Pojazdów.

Aby zarezerwować wizytę, należy wskazać rodzaj czynności, wybrać datę i godzinę wizyty oraz wypełnić wymagane pola. Po wypełnieniu wymaganych pól i wybraniu „Zarezerwuj” wyświetli się potwierdzenie i numer rezerwacji. Potwierdzenie rezerwacji zostanie wysłane na skrzynkę pocztową.

W dniu zaplanowanej wizyty, należy przybyć do Starostwa Powiatowego w Elblągu, ul. Saperów 14a przed umówioną wizytą i pobrać bilet wpisując numer rezerwacji na automacie biletowym znajdującym się na parterze Starostwa, za głównym wejściem do Wydziału Komunikacji i Transportu. Po wpisaniu numeru rezerwacji automat biletowy wydrukuje bilet. Z wydrukowanym biletem należy oczekiwać na wywołanie numeru biletu i udać się do podanego stanowiska obsługi. W przypadku niezgłoszenia się klienta do wyznaczonego stanowiska obsługi bilet zostaje anulowany.

W przypadku rezygnacji z terminu rezerwacji należy skorzystać z linku w emailu, który znajduje się w skrzynce pocztowej razem z numerem rezerwacji lub skontaktować się z pracownikiem Wydziału Komunikacji i Transportu tel. 55 2394914.