W dniu 16 marca odbył się Turniej tenisa służb mundurowych o Puchar Komendanta Miejskiego PSP w Elblągu pod Patronatem Starosty Elbląskiego organizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Elblagu. Sponsorami turnieju byli: Starostwo Powiatowe w Elblągu, klub Mlexer, MOSiR Elblag oraz uczniów Zespołu Szkół Techniczno – Informatycznych wraz z opiekunem p. Anną Nowocień. Turniej zgromadził 54 zawodników (policjantów, strażaków, żołnierzy, strażników granicznych,strażników celnych, leśników). Zawodnicy uczestniczący w zawodach reprezentowali służby z całej Polski np: Chojnic,Legionowa czy Zielonej Góry.

Najlepszy z całej stawki okazał się policjant reprezentujący KPP Chojnice Piotr Mojka (aktualny Mistrz Polski Policjantów) który w finale pokonał strażaka z KP PSP w Chojnicach - Michała Briegera, trzecie miejsce zajął Michał Link z Elbląga - reprezentujący Straż Graniczną. Turniej indywidualny stał na bardzo wysokim poziomie sportowym, najbardziej emocjonujący pojedynek a zarazem bratobójczy stoczyli zawodnicy Straży Pożarnej z Elbląga - Łukasz Janecki z Patrykiem Żebrowskim ( w pojedynku tym zwycięsko wyszedł ten drugi zwany potocznie w Straży "Pimpek").

Wyniki końcowe rywalizacji indywidualnej:

1) Mojka Piotr - Policja Chojnice

2) Brieger Michał - Straż Pożarna Chojnice

3) Link Michał - Straż Graniczna Elbląg

4) Sikora Dariusz - Wojsko Elbląg

5) Piotr Szałkowski - Policja Elbląg

6) Dzierżko Wojciech - Wojsko Elbląg

7) Jacek Kołodyński - Straż Pożarna Nidzica

8) Kowalik Andrzej - Wojsko Elbląg

Po grach indywidualnych do rywalizacji przystąpiły drużyny w grze podwójnej- (17 drużyn). Najlepsi okazali się zawodnicy reprezentujący połączone dwie formacje mundurowe Michał Link (Straż Graniczna) oraz Bogdan Wojtas (Straż Pożarna), którzy po emocjonującym stojącym na bardzo wysokim poziomie pojedynku pokonali faworytów Turnieju zawodników z Chojnic Piotra Mojkę oraz Michała Briegera. Trzecie miejsce zajęła para emerytów- Jacek Baczewski oraz Zbigniew Ratuszniak (Mrągowo)

Wyniki końcowe gry deblowej:

1) Link Michał / Wojtas Bogdan

2) Mojka Piotr/ Brieger Michał

3) Baczewski Jacek / Ratuszniak Zbigniew

4) Buczyński Daniel / Szałkowski Piotr

Zamknięcia zawodów dokonali obecni na Turnieju Starosta Elbląski Maciej Romanowski oraz Komendant Miejski PSP w Elblągu mł. bryg. mgr inż. Łukasz Kochan, którzy wręczyli zwycięzcom dyplomy i medale oraz pogratulowali sukcesów w sporcie.

Wszystkie rozgrywki przebiegały w duchu sportowej rywalizacji i zasad fair play. Nie pozostaje zatem nic innego jak zaprosić wszystkich chętnych na kolejny Turniej w tenisie stołowym, które odbędą się już za rok.

Info: PSP Elbląg