Szanowni Państwo,
Oferta turystyczna którą przygotowaliśmy zawiera kilkadziesiąt atrakcji na obszarze Krainy Kanału Elbląskiego, wśród nich m.in. wycieczki, warsztaty a także rejsy statkiem. Wszystkie propozycje dostępne są na stronie https://krainakanaluelblaskiego.com.pl/pl/p/KANAL-ELBLASKI-rejs-ELBLAG-BUCZYNIEC-/99 dodatkowo załączamy KATALOG.

Kraina Kanału Elbląskiego to umowny obszar wokół Kanału Elbląskiego, który tworzy 15 gmin. Jej filarami są miasta Elbląg, Iława i Ostróda oraz gminy wiejskie i miejsko–wiejskie: Elbląg, Gronowo Elbląskie, Iława, Łukta, Małdyty, Markusy, Miłomłyn, Morąg, Ostróda, Pasłęk, Rychliki, Zalewo. Główną arterią Krainy Kanału Elbląskiego jest Kanał Elbląski, niezaprzeczalny potencjał i chluba regionu. Unikatowość jego systemu tworzy m.in. zespół pięciu pochylni napędzanych siłą wody, którym pokonujemy 99,5 m różnicę wysokości na odcinku toru wodnego  9,6 km.

Jest to jedyna taka funkcjonująca droga wodna na świecie! W uznaniu wyjątkowości dziedzictwa technicznego tej drogi śródlądowej podjęto starania o wpis Kanału Elbląskiego na Listę Informacyjną UNESCO. W latach 1978-1979 Kanał Elbląski uznano za zabytek, a w 2011 roku uzyskał status Pomnika Historii.

Jako Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski Lokalna Grupa Działania funkcjonujemy od 2006 roku. Realizujemy cele i zadania ukierunkowane na promocję obszarów wiejskich i turystyki, kształcenie lokalnych liderów oraz inwestycje na obszarach wokół Kanału Elbląskiego. Realizujemy je poprzez organizowanie szkoleń, imprez i konferencji, wydawanie publikacji, znakowanie szlaków rowerowych i kajakowych oraz udzielając dotacji w ramach Lokalnej Strategii Rozwoju Obszarów Wiejskich Kanału Elbląskiego. W ramach promocji obszaru jako organizator turystyki przygotowaliśmy ofertę wycieczek i warsztatów, które pozwolą poznać Krainę Kanału Elbląskiego.

Poznaj Krainę Kanału Elbląskiego, bo WARTO! Zapraszamy!

pdf Katalog Ofert 2022r (2.35 MB)