Z takim wezwaniem zwróciła się do zebranych uczestników koncertu charytatywnego „Solidarni z Ukrainą” , który odbył się w dniu 02 marca 2022 r. w sali koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych prowadząca Aleksandra Szerszeń.

Młodzież przygotowująca coroczny projekt koncertu walentynkowego wyszła z inicjatywą przekazania wszystkich dochodów pochodzących z kwesty i dobrowolnych darowizn w czasie trwania koncertu na rzecz potrzebującej Ukrainy.

Na takie wezwanie wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim nie mogli pozostać obojętni. Pod kierunkiem nauczyciela zawodu pana Marka Korzeniowskiego nasi wychowankowie przygotowali wypieki, których sprzedaż zasiliła zbiórkę datków. Do akcji włączyła się również pani Bożena Szczodrowska, która przygotowała swojskie wypieki, a także zrobiła dekoracje i kotyliony w barwach Ukrainy. Wychowankowie z dużym zaangażowaniem i zainteresowaniem uczestniczyli w koncercie.

Nad całością czuwał i koordynował pan Jarosław Mostowy, który był inicjatorem całej akcji przy wsparciu dyrektora ośrodka pana Sławomira Żukowskiego. Z dumą możemy dodać, że nasz ośrodek był wymieniony jako jeden z darczyńców koncertu wraz z największymi firmami i przedsiębiorstwami działającymi na terenie Elbląga.

Opracował:

Jarosław Mostowy