Pełnym sukcesem zakończył się wyjazd przedstawicieli Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” na III Międzynarodowe Targi Turystyki Wiejskiej i Agroturystyki AGROTRAVEL w Kielcach, które odbyły się w miniony weekend. Z tej okazji przedstawicielki Stowarzyszenia otrzymały listy gratulacyjne od Starosty Elbląskiego podczas posiedzenia Zarządu Powiatu w dniu 19 kwietnia.

Organizatorami Targów są m.in. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Świętokrzyskiego. W tym roku po raz pierwszy Węgry, w ramach porozumienia polsko-węgierskiego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich, pełniły prestiżową rolę „Kraju Partnerskiego”.

Ważnym wydarzeniem imprezy była międzynarodowa konferencja pn. „Wiejski produkt turystyczny , doświadczenia i wyzwania”. Podczas konferencji podsumowany został 20-letni eksperyment turystyczny na polskiej wsi, w tym dokonano oceny efektywności ekonomicznej turystyki wiejskiej dla rozwoju obszarów wiejskich, a także wskazano nowe podejście sprzyjające rozwojowi tej gałęzi gospodarki oparte na profesjonalnej obsłudze klienta, budowaniu i sieciowaniu produktów oraz dobrej, skutecznej promocji.

Targi AGROTRAVEL, które zgromadziły ponad 140 wystawców z kraju i zagranicy, mają w sumie kilkunastu partnerów medialnych zarówno branżowych, jak i ogólnopolskich, w tym TVP 1.

Tym bardziej cieszą nagrody zdobyte przez Stowarzyszenie „Aniołowo” , III miejsce w konkursie na najciekawszy pakiet turystyki wiejskiej oraz nagroda finansowa w wysokości 3000 zł przyznana przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Stowarzyszenie zaprezentowało na targach swój „flagowy” produkt turystyczny pod nazwą „Anielskie smaki, diabelskie atrakcje”, na który składają się tradycyjne potrawy i napoje kuchni regionalnej, pamiątki z miejscowości, no i oczywiście anielsko-diabelskie stroje członków stowarzyszenia prezentujących te wszystkie wspaniałości.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Sukcesy Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” na Targach Agrotravel Kielce 2011
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Sukcesy Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” na Targach Agrotravel Kielce 2011
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Sukcesy Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” na Targach Agrotravel Kielce 2011
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Sukcesy Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Wsi „Aniołowo” na Targach Agrotravel Kielce 2011