Od niedawna jest to święto w kalendarzach, choć niektórych nowy zwyczaj trochę złości…

święto, co się tylko w lutym zdarza: Walentego – patrona miłości.

Miłość jest siłą i energią, bez której ani człowiek, ani świat nie może harmonijnie się rozwijać, ani zaznać szczęścia. Miłość, to nie tylko radość ale także smutki jakie za sobą niesie, uniesienia i zachwyty, ale też nieporozumienia. Miłość to wciąż niewyczerpane źródło tematów dla poetów, pisarzy i malarzy. Nie potraktowaliśmy Walentynek w kategoriach typowego Święta Zakochanych, ale przede wszystkim jako okazję do okazania sobie serdeczności, życzliwości i ciepła.

Już od rana panował u nas specyficzny, pełen uniesienia nastrój - zaobserwować można było odświętny wystrój szkolnego korytarza, ogromną ilość czerwonych serduszek oraz inne ozdoby kojarzące się z miłością i zakochaniem . W wejściu do szkoły, czerwonymi serduszkami i lizakami w kształcie serduszek, witał wszystkich

Przewodniczący Samorządu Szkolnego – Dominik Kossakowski. Organizatorzy imprezy ( Samorząd Szkolny i zespół PP ) postanowili zintegrować szkolną społeczność przy walentynkowych zabawach, cytatach i piosenkach. Rozstrzygnęliśmy też, ogłoszony wcześniej, konkurs na wiersz o miłości. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Sumyk, drugie- Michał Mańkowski, a trzecie – Adrian Antczak i Daniel Tubiszewski. Wszyscy wyróżnieni otrzymali nagrody.

Miło jest obdarować kogoś anonimowym podarunkiem, kartką czy zwykłym uśmiechem. Zadbajmy jednak o to , aby Walentynkowe Święto nie trwało tylko jeden dzień , ale cały rok . Pamiętajmy o tym , że ,,miłe słówka” poprawiają humor i ułatwiają relacje międzyludzkie.