Bal studniówkowy tegorocznych maturzystów Liceum Sztuk Plastycznych odbył się 21 stycznia w Sali Bankietowej Eden w Elblągu. Tego wieczoru nie zabrakło pięknych sukien, eleganckich garniturów, wyśmienitej muzyki i rzecz jasna – klasycznego poloneza. Ten wyjątkowy wieczór na pewno pozostanie w pamięci uczniów, nauczycieli i rodziców na wiele lat.

W piątek 21 stycznia o godz 19:00 studniówkowy bal tradycyjnie zainaugurował uroczysty polonez, który podkreślił uroczysty charakter tego wydarzenia. Po tanecznym wystąpieniu uczniów głos zabrała dyrektor szkoły Krystyna Brinkiewicz, która życzyła młodzieży takiego wieczoru, o jakim marzyli, by przeżyli go w tańcu, na rozmowach, świętowaniu, doceniając chwile bycia razem.  W imieniu pana starosty, Macieja Romanowskiego, życzenia niezapomnianych chwil oraz powodzenia w nadchodzących egzaminach dyplomowym i maturalnym złożyła Przewodnicząca Rady Powiatu Genowefa Kwoczek. Do życzeń dołączyła się także pani Naczelnik Wydziału Promocji, Edukacji Kultury i Sportu Renata Perlińska.

W imieniu rodziców, krótką i serdeczną mowę wygłosił pan Marek Haffke, kierując słowa podziękowania do dyrekcji szkoły, wychowawcy klasy oraz nauczycieli, a także życzenia wyjątkowego wieczoru dla młodzieży.

Uczniowie również dziękowali rodzicom, nauczycielom,wychowawczyni klasy za wsparcie, cierpliwość, niesłychaną wyrozumiałość oraz trud włożony w kształtowanie uczniowskich, światopoglądowych i moralnych kręgosłupów. Zwieńczeniem wszystkichżyczeń był okolicznościowy tort przygotowany specjalnie na tą okazję.

Wieczór niewątpliwie był wyjątkowy, motyw przewodni, jakim był Bal Zimowy, rozgrzał serca i  nogi gości. Podsumowania, materiał filmowy oraz  konkursy  przygotowane przez młodzież uatrakcyjniały zabawę studniówkową.