W tym trudnym dla wszystkich okresie, mając widmo krążącej wokół nas pandemii, zdecydowaliśmy się na wspólne spotkanie wigilijne całej społeczności Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim. Była to okazja, aby siedząc przy stole, w odświętnie udekorowanej auli, poczuć atmosferę zbliżającego się Bożego Narodzenia. W ten ważny dla nas wieczór usiedli również z nami do stołu zaproszeni goście ze Starostwa Powiatowego w Elblągu, z panem Starostą Maciejem Romanowskim na czele, przedstawiciele Ośrodka Szkolenia i Wychowania w Pasłęku, w tym pani Agnieszka Baranowska - kierownik ośrodka, pan Ryszard Zawistowski – kierownik internatu, pani Danuta Kropisz – wychowawca oraz uczniowie Łukasz Duda i Maja Sokołowska.
Rozpoczęło się nietypowo – w rytmach muzyki rap. To chłopcy z VII grupy zaprezentowali scenkę mówiącą o pozytywnym wpływie wieczoru wigilijnego na możliwość zmiany swojego dotychczasowego postępowania. Niewątpliwą atrakcją wieczoru była nasza pani psycholog, grająca na skrzypcach kolędy wraz z zespołem muzycznym naszego ośrodka. Otrzymali za ich rockowe wykonanie zasłużone brawa. Świąteczne przemówienie oraz życzenia dla wszystkich zgromadzonych i ich rodzin złożył pan Starosta Elbląski, a na ręce dyrektora pana Sławomira Żukowskiego przekazał świąteczne upominki.
Dalsza część wieczoru upłynęła również przy dźwiękach kolęd, przy stołach zastawionych specjałami przygotowanymi przez naszych chłopców na praktykach szkolnych, pod czujnym okiem pani Kingi Sobolewskiej i pana Marka Korzeniewskiego. Słodkim akcentem były ciasta przygotowane przez każdą grupę w ramach świątecznego konkursu – nie został nawet okruszek... Na zakończenie odśpiewaliśmy jeszcze wspólnie kolędy, myślami będąc już na pewno wśród bliskich w swoich domach rodzinnych. Oby te zbliżające się święta upłynęły nam w zdrowiu i rodzinnej atmosferze.

Opracował:
Gerard Swatowski