Przejdź do treści.

Menu

13 października w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej - święta polskiej oświaty oraz dnia upamiętniającego powołanie Komisji Edukacji Narodowej.

Uczennice klasy III powitały zaproszonych gości – Panią Genowefę Kwoczek – Przewodniczącą Rady Powiatu Elbląskiego oraz Alinę Tomczyk, wdowę po Ryszardzie Tomczyku - Honorowym Obywatelu Elbląga, dyrektorze Galerii EL, recenzencie kultury, publicyście, malarzu i autorze wielu książek.

Genowefa Kwoczek w swoim wystąpieniu podkreśliła rolę oświaty, nauczycieli, w budowaniu przyszłości naszego kraju. Życzyła wszystkiego najlepszego uczniom i nauczycielom, a na ręce dyrektora szkoły, w imieniu starosty elbląskiego Macieja Romanowskiego, złożyła drobny upominek, książkę, dziękując w ten sposób wszystkim pracownikom szkoły za rzetelne wykonywanie swojej misji w codziennej pracy na rzecz młodzieży.

Głos zabrała także dyrektor szkoły, która, w swojej wypowiedzi do uczniów i nauczycieli, wspomniała o słowach prof. dr hab. Bogdana de Barbaro mówiących o trzech rodzajach pandemii: nienawiści, postprawdy i głupoty. Dodała, że można zminimalizować groźne skutki tych zjawisk psychologiczno – społecznych, jeśli zdamy sobie sprawę z ich zagrożeń. Życzyła także gronu pedagogicznemu oraz uczniom zdrowia, sukcesów zawodowych i osobistych. Na koniec wystąpienia wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły wyróżniającym się w pracy pedagogom i pracownikom administracji i obsługi.

Wydarzenie uświetniła także obecność Aliny Tomczyk, która przybliżyła uczniom postać i twórczość Ryszarda Tomczyka oraz przekazała szkole wiele książek o sztuce z biblioteki świętej pamięci męża.

Następnie uczniowie klas pierwszych zostali oficjalnie przyjęci w poczet uczniów Liceum Sztuk Plastycznych podczas uroczystości ślubowania, a na zakończenie uroczystości, uczniowie, dziękując nauczycielom za cierpliwe przewodnictwo na drodze zdobywania wiedzy, odegrali na scenie fragmenty „Stowarzyszenia umarłych poetów”.

Po części oficjalnej, klasa II przygotowała młodszym koleżankom otrzęsiny. Wszystkie konkursy i wyzwania dostarczyły uczniom i nauczycielom mnóstwa śmiechu i dobrej zabawy.

info : LSP

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Połącz się z tłumaczem

Film Promocyjny

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski