Przejdź do treści.

Menu

8 października 2021 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku wyjechali na wycieczkę dydaktyczną do Muzeum Żuławskiego w Żuławskim Parku Historycznym w Nowym Dworze Gdańskim oraz Muzeum Stutthof w Sztutowie.

Pierwszym punktem wycieczki było Muzeum Żuławskie w Nowym Dworze Gdańskim. Młodzież z zainteresowaniem słuchała opowieści pani przewodnik, która w ciekawy sposób opowiadała o życiu dawnych mieszkańców Żuław. W trakcie barwnych opowieści uczniowie mieli możliwość obejrzeć wystawę prezentującą zabytki materialne związane z historią Żuław, ekspozycje poświęcone mennonitom – niderlandzkiej mniejszości religijnej, mieszkającej na Żuławach w XVI w., kolekcję dawnych przedmiotów codziennego użytku oraz rekonstrukcję dawnego pomieszczenia, służącego ochronie przeciwpowodziowej.

Kolejnym etapem wycieczki dydaktycznej było Muzeum Stutthof. Muzeum obejmuje część terenu byłego hitlerowskiego obozu koncentracyjnego, powstałego w czasie II wojny światowej, w którym zginęło ok. 65 tysięcy ludzi. Przed rozpoczęciem zwiedzania, młodzież ZSEiT obejrzała film dokumentalny o obozie koncentracyjnym Stutthof, o ofiarach i procesie zbrodniarzy wojennych. Po projekcji filmu przewodnik muzeum oprowadzał uczniów po terenie dawnego obozu i opowiadał wstrząsające historie o więźniach. Emocjonujące wystawy z eksponatami i ze zdjęciami oraz zwiedzanie baraków, dawnej komory gazowej i krematorium wprowadziły wszystkich w głęboką zadumę i poważny nastrój. Uczniowie oddali hołd ofiarom zagłady i uczcili minutą ciszy pamięć zamordowanych w obozie koncentracyjnym.

Wycieczka dydaktyczna do Muzeum Żuławskiego oraz Muzeum Stutthof była niewątpliwie cenną lekcją historii, która na długo pozostanie w pamięci młodzieży ZSEiT.

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Połącz się z tłumaczem

Film Promocyjny

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski