Drodzy Uczniowie,Szanowni Państwo Dyrektorzy Szkół i Placówek Oświatowych, Nauczyciele, Pracownicy Niepedagogiczni, Rodzice Uczniów!

Dziś zabrzmiał tradycyjny „pierwszy dzwonek”, oznajmiając koniec wakacji i rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022.

Dzień ten jest szczególny i wyjątkowy przede wszystkim dla uczniów, którzy po raz pierwszy przekraczają progi nowej szkoły. Mam nadzieję, że będziecie ze swego wyboru zadowoleni, że spotkacie się z życzliwością nauczycieli, wychowawców, pracowników a także starszych koleżanek i kolegów.

Drodzy Uczniowie niech ten pierwszy w tym roku szkolnym dzwonek otworzy Wam drzwi do kolejnej intelektualnej przygody, a codzienny wysiłek włożony w naukę - niech przynosi jak najlepsze efekty.

Życzę Wszystkim Uczniom zapału do nauki, konsekwencji i wytrwałości w osiąganiu jak najwyższych wyników, a także rozwijania pasji i zainteresowań. Wierzę, że Wasza młodzieńcza chęć naprawiania świata, Wasz twórczy bunt zaowocują wartościowymi dokonaniami. Niech w szkolnych zmaganiach przyświecają Wam słowa wielkiego poety - Juliusza Słowackiego: „Młodości, uwierz w sny czyste i złote, które nad formy przelatują stare”.

Nauczycielom i Wychowawcom życzę zrozumienia i cierpliwości w realizacji trudnych zadań dydaktycznych i wychowawczych oraz satysfakcji z efektów swojej pracy.

Rodzicom – radości i zadowolenia z osiągnięć szkolnych swoich dzieci oraz tego, abyście Państwo czuli się współgospodarzami szkoły.

Niech nowy rok szkolny, będzie czasem, który pozwoli realizować nowoczesne wyzwania edukacyjne w sposób tradycyjny, nie zza ekranów komputera, ale w szkolnej ławce.

Z życzeniami zdrowia, siły, wytrwałości oraz wielu sukcesów i zrealizowania marzeń.

Starosta Elbląski

Maciej Romanowski

Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 | Szkoły „Tęcza”