Po rocznej przerwie związanej z panującą pandemią w niedzielę 27 czerwca br. na terenie Zakrzewka I i II w Parku Ekologicznym w Pasłęku odbyły się zawody wędkarskie dla dzieci z okazji Dnia Dziecka. Ze względu na częściowe zniesienie obostrzeń postanowiono przenieść zawody z 1 na 27 czerwca.

Organizatorem tej imprezy od 30 lat jest Zarząd Koła Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 14 w Pasłęku, który od kilkunastu już lat otrzymuje dotacje od Zarządu Powiatu w Elblągu i Burmistrza Pasłęka w ramach konkursu ofert na realizację zdań publicznych przez organizacje pozarządowe.

Ponadto impreza ta jak co roku dochodzi do skutku dzięki wsparciu finansowemu oraz rzeczowemu przez kilkudziesięciu sponsorów z naszego terenu i nie tylko.

Dzięki sponsorom, podczas zapisywania się dzieci i młodzieży do udziału w tych zawodach każdy z nich otrzymał napoje, batony, lizaki i inne słodycze.

Wszyscy uczestnicy podzieleni zostali na cztery grupy wiekowe t: I grupa w wieku 0-3 lata, II grupa 4-7 lat, trzecia 8-12 i IV grupa 13-18 lat.

Po zakończeniu łowienia wszyscy otrzymali lody, słodkie bułki oraz kiełbaski z grilla z bułką i różne napoje.

Najmłodsi mogli do woli korzystać z nadmuchiwanych zjeżdżalni. Ciekawscy mogli oglądać wspaniałe motocykle jakimi przyjechała Pasłęcka Grupa Motocyklowa oraz pojazdy z Jednostki Ratowniczej PSP z Pasłęka.

Ogłoszony został konkurs rysunkowy, którego tematem była „Moja wymarzona ryba”, a po zakończeniu wylosowane zostały nagrody specjalne.

W międzyczasie sędziowie policzyli ilość uczestników, których było 152, podsumowali wyniki i ustalili zwycięzców w poszczególnych grupach i tak:

Grupa wiekowa 4-7 lat:

1. Gardocki Filip – 21 ryb
2. Sterpiński Daniel – 13 ryb
3. Kłoskowski Tomasz – 6 ryb
4. Poprawski Julian – 5 ryb
5. Dądrowski Martin – 5 ryb

Grupa wiekowa 8-12 lat:

1. Górecki Jakub – 9 ryb
2. Zieliński Szymon – 7 ryb
3. Jarzyńska Oliwia – 7 ryb
4. Wyżlic Liwia – 5 ryb
5. Woźny Nadia – 4 ryby

Grupa wiekowa 13-18 lat:

1. Stańczuk Alan – 19 ryb
2. Weredycka Aleksandra – 16 ryb
3. Stando Konrad – 15 ryb
4. Mundzia Alan – 14 lat
5. Weredycki Jakub – 3 ryby

Największą rybą był amur 42 cm, którego złowił Maciej Kupryjaniuk, który otrzymał puchar oraz kołowrotek.

Trójka najlepszych w poszczególnych grupach otrzymała puchary ufundowane przez Piekarnię Raszczyk z Pasłęka i Zarząd Okręgu PZW w Elblągu.

Organizatorzy zadbali o to aby wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, które wręczali osobiście: Starosta Elbląski Maciej Romanowski, Prezes Zarządu Okręgu PZW w Elblągu Tadeusz Sienkiewicz wraz z Wiceprezes ds. młodzieży Teresą Konopka, przewodniczący Szkolnego Związku Sportowego w Pasłęku radny Mariusz Ficak oraz radny Jan Świderski. Przed rozpoczęciem wręczania nagród Prezes Tadeusz Sienkiewicz wręczy Staroście Maciejowi Romanowskiemu odznakę „Zasłużony dla Polskiego Związku Wędkarskiego” nadaną przez Zarząd Główny PZW w uznaniu zasług wniesionych w rozwój i upowszechnianie wędkarstwa.

Po zakończeniu jedna z najmłodszych uczestniczek została poproszona aby z pośród zgłoszonych prac rysunkowych wylosować zwycięzców, a byli to:

1. Staszek Kukliński, który otrzymał tablet ufundowany przez firmę SENTO Pasłęk
2. Zofia Żuk, Wojtek Sowa i Mikołaj Drozdowski otrzymali hulajnogi ufundowane przez Szkolny Związek Sportowy Pasłęk
3. Sebastian Rogoziński, który otrzymał plastykowy samochód-betoniarkę ufundowany przez firmę AGROMA Olsztyn Grupa Sznajder

Po tym wszystkim zgodnie z programem nadszedł czas na zakończenie imprezy. Dzieci i młodzież zadowolone i z uśmiechami na twarzy rozchodzili się do domów. Niektórzy z nich już pytali się czy w przyszłym roku też będą takie zawody.

R. Tokarsk

2317740340190250522