Przejdź do treści.

Menu

Koniec roku szkolnego 2020/2021 to czas podsumowań. Chociaż był to trudny rok, w którym zajęcia odbywały się niemal całkowicie zdalnie, to jednak możemy cieszyć się wysokimi ocenami w nauce i zachowaniu oraz wieloma sukcesami naszych uczniów. W mijającym roku szkolnym do Zespołu Szkół uczęszczało 596 uczniów (246 w liceum, 230 w technikum i 120 w branżowej szkole I stopnia), zgrupowanych w 22 oddziałach klasowych. Absolwentami szkoły zostało 120 uczniów. Łącznie we wszystkich klasach 119 uczniów otrzymało świadectwo z wyróżnieniem, a 22 uczniów zostało wytypowanych do stypendium starosty elbląskiego za wyniki w nauce.

Wśród uczniów obecnie kończących rok szkolny najwyższą średnią ocen 5,90 w LO uzyskał Jakub Kozakiewicz z II B, a tuż za nim ze średnią 5,80 uplasowali się Aleksandra Kołosowska z II B i Michał Cichocki z I A. W technikum najwyższą średnią uzyskała Weronika Choma z kl. III (5,71), a w branżowej szkole I stopnia Klaudia Kazimierska z II A (5,50). Do stypendium Prezesa Rady Ministrów wytypowano cztery osoby z najwyższymi średnimi wśród uczniów klas po szkole podstawowej i po gimnazjum. Wśród nich znaleźli się Jakub Kozakiewicz, Michał Cichocki, Weronika Choma i Maja Korzeniowska.

Chociaż wciąż jeszcze czekamy na wyniki egzaminu maturalnego, to już teraz możemy pochwalić się wysokimi wynikami egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie. Uczniowie klasy IV Technikum w zawodzie technik hotelarstwa zdali w 100% obie części egzaminu – pisemny i praktyczny. Najlepsze wyniki uzyskali: Natalia Pankowska (100%), Sandra Głuszyk i Paulina Jocz (98%). W zawodzie technik logistyk egzamin pisemny zdało 100% uczniów, a praktyczny 79%. Tu najlepsi okazali się: Elżbieta Żera (97%) i Adrian Pilimon (96%). Ogólna zdawalność egzaminów wyniosła 88,9% i jest wyższa niż zdawalność w powiecie i województwie. To potwierdza tylko fakt, że Zespół Szkół w Pasłęku kształci uczniów technikum na bardzo wysokim poziomie. Niezmiernie ucieszył nas również siódmy wynik technikum w województwie w rankingu Perspektyw.

Pomimo warunków pandemicznych uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w wielu konkursach, olimpiadach i zawodach sportowych. Największy sukces odniosła Magdalena Rogalska z kl. II A LO (na zdjęciu), która zajęła I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie IPN „Zapomniani polscy naukowcy i wynalazcy”. Ponadto nasi uczniowie brali udział w etapie centralnym V Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności (Weronika Biłas, Kacper Wiśniewski, Tomasz Becmer, Jakub Październik, Mateusz Graw i Daniel Niedźwiecki) oraz III Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy o Mózgu (Jakub Kozakiewicz), ponadto udział w Ogólnopolskim Konkursie o Ignacym Janie Paderewskim (Anna Stasiulewicz, Kacper Dłużniewski), Ogólnopolskim Konkursie „Bohaterowie Wiktorii 1920” (Piotr Pastuszak), Ogólnopolskiej Olimpiadzie Spedycyjno-Logistycznej (Maciej Sokołowski, Dariusz Szweda), I Akademickim Konkursie Języka Rosyjskiego dla województw warmińsko-mazurskiego i kujawsko-pomorskiego (Julia Zajło – VIII m., Katarzyna Romanowska – IX m.), Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik” (wyróżnienia otrzymali Kinga Durka, Jakub Październik, Jakub Kozakiewicz, Aleksandra Kołosowska i Marta Kulinek). W XX Olimpiadzie „Przyroda i historia powiatu elbląskiego” Kamila Lenarczyk, Hanna Wilk i Weronika Choma zajęły I miejsca indywidualnie i II m. jako drużyna. Ponadto organizowane były konkursy szkolne. W konkursach „Wiedzy o zdrowiu” i „Wiedzy o uzależnieniach” wzięli udział uczniowie liceum, technikum i szkoły branżowej. Przeprowadzenie konkursu było ważnym zadaniem związanym z realizacją Szkolnego Programu Wychowawczo - Profilaktycznego. W konkursie „Wiedzy o zdrowiu” (I m. Justyna Tkacz i Sandra Kalińska) młodzież miała możliwość pogłębienia wiedzy na temat zdrowego stylu życia, sposobów ochrony zdrowia i zagrożeń zdrowotnych. W konkursie „Wiedzy o uzależnieniach” uczniowie w ciekawy i interaktywny sposób mieli możliwość zapoznania się z zagrożeniami oraz konsekwencjami zażywania substancji psychoaktywnych. Konkursy mogły się odbyć dzięki wsparciu finansowemu Urzędu Miejskiego w Pasłęku. W dziedzinie wolontariatu również odbyły się konkretne działania i konkursy. Zorganizowano zbiórkę karmy i akcesoriów dla kotów z pasłęckiego schroniska: „Psi Raj” w formie konkursu pod hasłem „Dzień bez pytania” (w sumie zebrano 38,6 kg karmy). Podczas tegorocznej edycji konkursu „Ośmiu Wspaniałych” laureatami zostali uczniowie: Patrycja Życka, Sebastian Maliszewski i Wiktoria Pulka, która została wytypowana do reprezentowania naszego miasta w Eliminacjach Ogólnopolskich. Z okazji Światowego Dnia Zwierząt odbył się konkurs „Zwierzęta wokół nas” w dwóch kategoriach: plastycznej (I m. Aleksandra Kamińska) oraz literackiej (I m. Oliwia Chybowska). Biblioteka szkolna zorganizowała również konkurs „Książka, która na zawsze pozostanie w mojej pamięci”, gdzie w kategorii plastycznej I m. zajęła Wiktoria Wiśniewska, a w kategorii literackiej Martyna Balewska.

W bardzo ciekawych inicjatywach bierze udział uczeń Jakub Kozakiewicz – w Parlamencie Młodych RP i Campusie Polska Przyszłości. Parlament Młodych RP zrzesza w sobie młodzież, która jest zainteresowana polityką i chce brać aktywny udział w życiu społecznym. Obrady są prowadzone na wzór obrad Parlamentu RP, w czasie których uprzednio powstałe kluby wybierają prezydium marszałków, piszą, sprawozdają, opiniują ustawy, a także nad nimi głosują. Każdy z parlamentarzystów ma możliwość wygłoszenia swojego przemówienia i zajęcia stanowiska w danej kwestii. Czerwcowe obrady dotyczyły systemu edukacji i szkolnictwa w Polsce, natomiast listopadowe będą dotyczyły wspólnot małych ojczyzn, czyli samorządów terytorialnych i udziału młodych w ich polityce. Każda z sesji kończy się uchwałą zbiorczą z prac parlamentu. Natomiast Campus Polska Przyszłości to spotkanie młodzieży zaangażowanej społecznie oraz zainteresowanej bieżącymi sprawami polityki państwa, które odbędzie się w olsztyńskim Kortowie. Wydarzenie będzie składało się z serii bloków tematycznych, w czasie których zostaną poprowadzone wykłady przez ekspertów z danej dziedziny. Oprócz tego, na wydarzeniu będą obecne osoby ze świata polityki, kultury oraz nauki.

Szkolne sukcesy to także wysokie osiągnięcia naszych uczniów w sporcie. Najlepszym sportowcem w mijającym roku szkolnym jest Artur Cytlał. Jest on podopiecznym Polonii Pasłęk i osiąga wielkie sukcesy w kraju. Zajął I m. w Mistrzostwach Polski U18 w rzucie oszczepem 2020, II m. w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS U18 w rzucie oszczepem 2020, III m. w Mistrzostwach Polski Zrzeszenia LZS U20 w rzucie oszczepem 2021 oraz I m. w rzucie oszczepem i pchnięciu kulą w Mistrzostwach Powiatu Licealiada 2021. W lekkoatletyce możemy poszczycić się osiągnięciami w Mistrzostwach Powiatu: Martyny Adamczyk (I m. w skoku wzwyż i w rzucie oszczepem), Adeli Żylis (II m. w skoku wzwyż i w rzucie oszczepem), Kingi Zienkiewicz (I m. w skoku w dal i w sztafecie 4x100), Łukasza Rewińskiego (II m. w biegu na 100m), Emilii Tomaszewskiej (I m. w sztafecie 4x100), Macieja Szczepańskiego (I m. w biegu na 800m), Gracjana Liwskiego (I m. w biegu na 100m i III m. w skoku wzwyż), Patrycji Wróbel (I m. w biegu na 400m i w sztafecie 4x100) oraz Aurelii Cebula (I m. w biegu na 100m, na 200m i w sztafecie 4x100m). W koszykówce drużyna chłopców (G. Liwski, D. Bobrowicz, A. Cyrankiewicz, A. Jakubschon, J. Pawłyk, P. Rapacki i P. Wolicki) zajęła z kolei III m. w Mistrzostwach Powiatu w Licealiada 2020/21.

Ten rok szkolny to również pożegnanie naszej kochanej pielęgniarki szkolnej, pani Danuty Sztajnborn. Po wielu latach sumiennej pracy postanowiła zakończyć działalność zawodową. Wspominamy Jej stałe zaangażowanie, wsparcie w działaniach na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz życzliwość i troskę każdego dnia. Dyrekcja i pracownicy Zespołu Szkół w Pasłęku życzą pani Danusi cudownych dni na zasłużonej emeryturze.



info: ZS Pasłęk

 

bip.powiat.elblag.pl

bip

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski