Przejdź do treści.

Menu

29 maja, w sobotę, odbyły się wydarzenia stanowiące zwieńczenie projektu „Noc Muzeum” w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym połączone z Drzwiami Otwartymi.

            Tego dnia budowaliśmy piec węgierski służący do plenerowego wypału ceramiki oraz wypalaliśmy prace uczniów ze szkół podstawowych w Tolkmicku i w Rychlikach, którzy odwiedzili nas wcześniej, by wziąć udział w warsztatach.

            Otworzyliśmy również dla gości wszystkie nasze szkolne pracownie, zapraszając do oglądania prac uczniów, rozmów z nauczycielami prowadzącymi, odkrywania jak wygląda proces tworzenia w profesjonalnie wyposażonych pracowniach w szkole plastycznej. Cieszymy się, że mieliśmy okazję odpowiedzieć na tak wiele Waszych pytań i usłyszeć tak wiele miłych słów pod adresem wykonanych przez naszych uczniów obrazów, rysunków, rzeźb czy fotografii lub innych kompozycji przestrzennych.

            Zainteresowane osoby miały możliwość wziąć udział w warsztatach: fotografii, interpretacji dzieła sztuki i rysunku. Uczyliśmy się między innymi: „rysować światłem”, czytać symbolikę barw i roślin w obrazie, opowiadać o przekazie zaplanowanym przez artystę, rozmawiać o ekspresji dzieła czy tworzyć prawidłowe kompozycje rysunkowe.

            Wiele emocji wzbudziła stworzona przez naszych uczniów „Galeria Żywych Obrazów”. Bardzo intensywnie pracowaliśmy, by zbudować przestrzenne, barwne scenografie inspirowane światowymi arcydziełami ( m.in. Picassa, Matisse'a, Gustave'a Klimta, Jamesa Whistlera czy Georgesa de a Toura), a młodzież, wcielając się w postacie z tych dzieł, nadała im „nowe życie”. Odwiedzający mieli okazję posłuchać historii czy ciekawostek opowiadanych przez obrazy, dowiedzieć się nieco o źródłach inspiracji twórców czy sekretach sportretowanych postaci.

            Dużym zainteresowaniem cieszyły się również intermedialne instalacje, które swoją zaskakującą plastyczną formą mogły skłaniać do refleksji i różnorodnych skojarzeń np. dotyczących potrzeby bliskości i obecności drugiego człowieka po miesiącach lęku i izolacji związanymi z COVID-19.

            Mamy nadzieję, że był to dla Was dzień pełen inspiracji, który pozwolił odkryć wiele nowych pomysłów na obcowanie z kulturą!

Serdecznie dziękujemy Państwu/Wam za udział w tym ważnym dla nas wydarzeniu!

Zadanie dofinansowano ze środków Zarządu Powiatu we współpracy ze stowarzyszeniem TalentArt

 info : LSP

 

 

bip.powiat.elblag.pl

bip

Nieruchomość w Rangórach k. Elbląga do sprzedaży

Połącz się z tłumaczem

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Film Promocyjny 2023

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski