Piątek, 21 maja 2021 r. był ostatnim dniem pobytu w murach szkoły absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. Tegoroczne zakończenie nauki przez absolwentów Szkoły odbyło się w niecodziennych okolicznościach. Pomimo pandemii COVID-19 był to uroczysty czas wspomnień, wyróżnień i podsumowań.

W tym roku spotkanie z młodzieżą odbyło się w trybie stacjonarnym, przy zachowaniu wszystkich zasad bezpieczeństwa. W uroczystości oprócz absolwentów wzięli udział: Wicestarosta Elbląski - Ryszard Zając, Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu - Wioletta Janas, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów.

Pani Krystyna Brinkiewicz – dyrektor szkoły pogratulowała uczniom sukcesów i osiągnięć. Życzyła absolwentom dobrych wyborów, szczególnie dotyczących dalszego kształcenia. Na ręce Pana Wicestarosty złożyła podziękowania za troskę organu prowadzącego szkołę w zapewnieniu bezpiecznych warunków do nauki, w szczególności przedmiotów artystycznych.

W imieniu Starosty Elbląskiego, Pan Ryszard Zając – Wicestarosta Elbląski pogratulował młodzieży osiągniętych wyników w nauce i podejmowania twórczych działań. Po kilku ciepłych słowach, skierowanych do młodzieży i nauczycieli, wręczył dwa stypendia Starosty Elbląskiego dla absolwentek Liceum Sztuk Plastycznych. Uczennica Aleksandra Kozieł uzyskała na świadectwie ukończenia szkoły najwyższą średnią ocen 5,56 i otrzymała stypendium w kategorii „Prymus Szkoły”. Stypendium w kategorii „Najlepszy uczeń” otrzymała Dominika Sambor, która na świadectwie szkolnym uzyskała wysoką średnią ocen 5,68. Pan Wicestarosta wręczył obu uczennicom listy gratulacyjne oraz drobne upominki.

Wszystkim absolwentom Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszym kształceniu oraz życiu osobistym.

Nigdy nie traćcie nadziei ani wiary we własne siły i umiejętności. Pamiętajcie, aby w życiu oprócz nabytej wiedzy kierować się sercem.

Naczelnik oraz pracownicy Wydziału Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu