W dniu 14 maja br. na zaproszenie dowódcy IV Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk. Mirosława Brysia dwie trzyosobowe reprezentacje Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku uczestniczyły w konkursie zorganizowanym dla klas mundurowych na obiekcie koszarowym Brygady w Olsztynie.

Formuła konkursu była bardzo nietypowa, podobna do programu „Jeden z dziesięciu”. Pierwszą teoretyczną część poświecono w większości patronowi Brygady kpt. Gracjanowi Frogowi komendantowi 3 Brygady Partyzanckiej Okręgu Wileńskiego. Druga część obejmowała czynności i umiejętności praktyczne. Reprezentacje ZSEiT walczyły bardzo dzielnie. Drużyna „Mikuliszki” pod komendą kadetki Anny Wolskiej zajęła IV miejsce, a drużyna „Grom” kadeta Eryka Majki miejsce V. Nazwy obu drużyn są związane z 3 Wileńską Brygadą AK. Kadetom zabrakło trochę doświadczenia i żołnierskiego szczęścia.

Po konkursowych zmaganiach odbyły się rożnego rodzaju pokazy. Uczniowie obejrzeli sprzęt wojskowy, w tym drony rozpoznawcze oraz pomoce dydaktyczne, jakim dysponują żołnierze WOT-u. Nie zabrakło tradycyjnego poczęstunku, czyli „ żołnierskiej grochówki”. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki rzeczowe. Była to doskonała lekcja patriotyzmu i poznania żołnierskiej służby.

Dyrekcja ZSEiT dziękuje uczniom za udział, aktywność i ambicję w tym trudnym dla wszystkich okresie.

Klasa I LO- zespół „MIKULISZKI”

1. Bartłomiej Macko
  2. Anna Wolska
  3. Fabian Dziengo