20 stycznia zapraszamy wszystkich amatorów sztuki na wernisaż pierwszej indywidualnej wystawy Miriam Stołowskiej w Galerii Nobilis CSE Światowid.

Jest to wyróżnienie, na które uczennica klasy III Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym pracowała wiele lat. Osiągnięcia w konkursach lokalnych i ogólnopolskich pozwoliły Miriam uzyskać Stypendium Artystyczne Prezydenta Miasta Elbląg. To dzięki pozyskanym środkom i włożonej ciężkiej pracy będziemy mogli zobaczyć świat w perspektywie młodej, wrażliwej i bardzo interesującej dziewczyny, która oprócz talentu artystycznego doskonale realizuje się w innych dziedzinach sztuki i nauki. Jak sama o sobie pisze:

Odkąd pamiętam, rysowanie i malowanie było moim ulubionym zajęciem. Od najmłodszych lat tworzyłam i chętnie uczestniczyłam w zajęciach plastycznych i technicznych.
Moja przygoda ze sztuką rozpoczęła się kilka lat temu, kiedy uczęszczałam na zajęcia plastyczne prowadzone przez panią Ewę Siwilewicz w CSE ŚWIATOWID. Przerodziło się to w pasję i dzisiaj nie wyobrażam sobie życia bez sztuki. Pozwala mi to wyrazić siebie i mieć satysfakcję z artystycznych osiągnięć.
Tematy, które są źródłem moich inspiracji to ludzie, zwierzęta i przedmioty, czyli wszystko, co nas otacza. W mojej twórczości często eksperymentuję. Gdy zaczynam pracę, często nie potrafię przewidzieć jej ostatecznej formy.
Niekiedy traktuję malarstwo graficznie, nie robię tego z wcześniejszym zamierzeniem, a intuicyjnie, ponieważ szukam indywidualnego sposobu na pokazanie pewnych przemyśleń. Takie poszukiwania nie pozwalają zamknąć się w obrębie pewnych wytyczonych schematów.

Oprócz prac wykonanych w domu, na wystawie będzie można zobaczyć również te powstałe na zajęciach rysunku i malarstwa pod kierunkiem pani Aleksandry Matulewicz.
Jestem pewna, że to nie ostatnie spotkanie z Miriam Stołowską i jej pracami. To młoda osoba, która z dużą pasją rozwija swój talent i jest za to doceniana. 20 stycznia zmierzymy się więc ze światem przetworzonym przez wyobraźnię, oko i rękę.

Wernisaż 20 stycznia o godzinie 18.00 w Galerii Nobilis CSE Światowid. Wystawę będzie można oglądać do 25 marca 2011.

Dominika Lewicka-Klucznik
Liceum Plastyczne w Gronowie Górnym