Dom Pomocy Społecznej “Krokus” we Władysławowie zaproszony został w imieniu Dyrektora Państwowego Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca „Mazowsze” Jacka Bonieckiego na koncert „Kalejdoskop Barw Polski” dedykowany Seniorom, który miał formę transmisji na żywo ze sceny Zespołu 18 lutego 2021 r. o godzinie 11.00. Pokaz odbył się w formule zamkniętej on-line.

Zespół „Mazowsze” zaprezentował obecny w stałym repertuarze, ceniony i chętnie oglądany przez publiczność „Kalejdoskop Barw Polski”- barwy zmieniające się jak w kalejdoskopie, muzyka budząca niezapomniane wrażenia, taniec i śpiew, śpiew i taniec. W programie koncertu zobaczyć można było najciekawsze choreografie z repertuaru zespołu (dzieła Elwiry Kamińskiej, Eugeniusza Paplińskiego, lecz przede wszystkim Witolda Zapały), usłyszeć najbardziej popularne piosenki oraz podziwiać przepiękne stroje z dwudziestu etnograficznych regionów Polski. W wirze kolorów pojawiały się więc tańce narodowe, jak polonez, krakowiak, oberek, mazur czy kujawiak oraz tańce regionalne (wraz z charakterystycznymi, oryginalnymi przyśpiewkami).

Z. Bryl – instruktor kulturalno – oświatowy

dps