Podopieczni placówek opiekuńczo-wychowawczych w Pasłęku i Zielonce Pasłęckiej wspierani od lat przez zaprzyjaźnioną Fundację ERBUD Wspólne Wyzwania, wzięli udział w konkursie plastycznym „Najładniejsza kartka świąteczna”. Zainteresowanie było ogromne bo wśród naszych wychowanków jest dużo artystycznych dusz.

Zarząd Fundacji ERBUD w dniu 07 grudnia ogłosił wyniki tegoż konkursu. Przemiłe było zaskoczenie bo nasi wychowankowie zdobyli główne nagrody.

W kategorii młodsza grupa wiekowa:

☼ I miejsce zdobyła Nikola z POW „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku i voucher na wakacje o wartości 1500 zł.

☼ II miejsce Wiktoria z POW „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej voucher o wartości 1000 zł do Suntago aquaparku.

W kategorii starsza grupa wiekowa:

☼I miejsce Kornelia z POW „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku i Ola z POW „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej i voucher na wakacje o wartości 1500 zł.

☼II miejsce Paulina z POW „Samodzielne Mieszkanie” w Pasłęku i voucher o wartości 1000 zł do Suntago aquaparku.

☼III miejsce Oliwia z POW „Zakątek” w Zielonce Pasłęckiej i voucher o wartości 500 zł do wybranej przez zwycięzcę restauracji.

O pozostałych uczestników zadbała fundacja przekazując nagrodę pocieszenia i bon o wartości 50 zł.

Przemiłym jest fakt, że kartki świąteczne zostaną wysłane do partnerów wspierających działania fundacji.

Z Fundacją ERBUD WSPÓLNE WYZWANIA placówki współpracują od kilku lat. Projektem sztandarowym przeprowadzonym jeszcze w POW „Orle Gniazdo” był program RECEPTA NA SUKCES.Inicjatywa prowadzona była dwutorowo. Obejmowała zarówno wychowawców, jak i wychowanków. Wychowankowie uczestniczący w programie zdobywali umiejętności potrzebne w samodzielnym życiu, a  wychowawcy dowiedzieli się jak skutecznie wspierać i motywować młodzież do bycia samodzielnym. Założeniem programu w części dotyczącej podopiecznych było dostarczenie praktycznych technik zwiększania motywacji, zaangażowania i wytrwałości w stawianiu celów osobistych.

Fundacja dba o placówki na co dzień. Wspiera wychowanków i wychowawców poprzez udzielania wsparcia psychologicznego szczególnie w trudnym czasie pandemii. Zakupiła również ozonatory powietrza do dezynfekcji pomieszczeń oraz środki ochrony osobistej. Pandemia nie pozwoliła fundacji zaprzestać swoich działań nawet więcej, fundacja wrzuciła wyższy bieg z czego jesteśmy bardzo szczęśliwi.

Anna Łukawska-Czyżów