Pandemia nam nie straszna! W okresie, kiedy borykamy się z zagrożeniem epidemiologicznym, stosujemy do obostrzeń i zaleceń, prowadzimy naukę zdalną - szukamy także rozwiązań i nowych możliwości. Okazało się, że spotkania autorskie mogą odbywać się w nowoczesnej odsłonie z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa i my skorzystaliśmy z możliwości wideokonferencji. 27.10.2020 roku na łączu naszej szkoły w zespole biblioteka odwiedził nas szczególny gość – pan Marcel Woźniak - autor dwóch biografii Leopolda Tyrmanda: „Biografia Leopolda Tyrmanda. Moja śmierć jest taka jak moje życie” oraz „Leopold Tyrmand- pisarz o białych oczach”, a także serii detektywistycznej z detektywem Brodzkim.

Pan Marcel Woźniak to osoba szalenie aktywna artystycznie- to nie tylko pisarz. Pan Marcel zajmował się także grą w teatrze, był frontmanem i gitarzystą zespołu The Sitelight, pracował w radiu, wyreżyserował również film w oparciu o własny scenariusz, ponadto pracował także jako scenarzysta telewizyjny, copywriter , a także twórca reklam. Nasi uczniowie z pełnym zaangażowaniem i ciekawością wysłuchali tego, co pan Marcel miał im do przekazania. A było czego słuchać! Było bardzo motywująco! Pan Marcel opowiedział o swoich doświadczeniach, drodze jako artysty- opowiedział nam także, że niejednokrotnie było bardzo trudno osiągnąć cel, a nawet czasami zdarzało się ponieść fiasko. Przytaczając słowa pana Marcela Woźniaka: „Trudno jest powiedzieć komuś, kto jest na początku tej drogi, że warto. Zwłaszcza, że samemu ma się obdarte kolana, skręconą kostkę i jest się zupełnie wyczerpanym po takiej trudnej drodze do celu.” Pan Marcel wyraźnie podkreślił, że w swoim działaniu trzeba szukać rozwiązań a nie problemów, wierzyć w siebie, ciężko pracować na swój sukces i nie zrażać się porażkami, a traktować je jako dodatkowa motywacja do wzmożonego działania. Pan Marcel Woźniak zwrócił także uwagę, że jego przygoda z pisaniem rozpoczęła się dzięki wsparciu i pozytywnemu nastawieniu jego polonistki, zaś jego przygoda z Tyrmandem rozpoczęła się poprzez wręczenie mu przez jego profesora egzemplarza „Złego” tegoż autora. Serdecznie zachęcamy wszystkich do zapoznania się z twórczością pana Marcela Woźniaka.

Info: LSP

wozniak