preloader
Przejdź do treści.

Menu

Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym otrzymało tytuł Szkoły w Chmurze Microsoft, który przyznawany jest placówkom, wykorzystującym w sposób innowacyjny technologie Microsoft dla edukacji. Sytuacja wprowadzenia czasowego ograniczenia funkcjonowania szkół spowodowała przyspieszenie procesu korzystania z rozwiązań chmurowych. Już od pierwszego dnia nauki zdalnej skorzystaliśmy z wielu rozwiązań, które umożliwia MSO 365. Wykorzystywaliśmy w szczególności aplikację Teams, ale nie bez znaczenia było również wykorzystanie innych, które powodowały, że proces edukacyjny w naszej szkole mógł być zarówno bezpieczny jak i efektywny oraz atrakcyjny. Z każdym kolejnym dniem byliśmy coraz bardziej sprawni w wykorzystywaniu wielu możliwości, w zależności od specyfiki przedmiotu i zaawansowania umiejętności technologicznych nauczycieli. Pracowaliśmy także na aplikacjach SharePoint, Forms, One Note, Flipgrid. umożliwiających nam efektywniejszy i skuteczniejszy sposób komunikowania, nauczania i uczenia się, doskonalenia umiejętności współpracy na płaszczyznach uczeń-uczeń, uczeń-nauczyciel i nauczyciel-nauczyciel a także nauczyciel – rodzic. Każdy nauczyciel i uczeń ma możliwość korzystania z wirtualnego dysku OneDrive w którym może gromadzić materiały do swoich zajęć, swoje prace, co nie jest bez znaczenia przy specyfice naszej szkoły.

Na czas nauki zdalnej przenieśliśmy się do jednego, bezpiecznego „ wirtualnego miejsca” co znacznie usprawniło proces edukacyjny. Obecność w szkolnej chmurze uczniów i nauczycieli uatrakcyjniło pracę na lekcji i poza nią. Uczniowie mają dostęp do swoich wirtualnych notesów zajęć w dowolnym momencie, mogą korzystać z zasobów tam nagromadzonych i podejmować wspólnie w jednym czasie działania, w bezpiecznej przestrzeni.

Sprawne funkcjonowanie szkoły w chmurze to zasługa determinacji i ogromnego zaangażowania nauczycieli naszej szkoły w zakresie zarówno samodoskonalenia jak i dzielenia się zdobytą wiedzą przez tych, którzy w tej materii na dzień wprowadzenia nauczania zdalnego byli już wdrożeni.

Trudna sytuacja w marcu, paradoksalnie, pokazała nam nowe możliwości rozwoju, nowe ścieżki, które warto poznać. Przed nami jeszcze wiele rozwiązań, kolejne aplikacje MSO 365 do poznania, z których zamierzamy korzystać i stosować w przyszłości. Chmura, oprócz powyżej wspomnianego wachlarza perspektyw, umożliwia również współdziałanie z innymi szkołami, w tym szkołami artystycznymi, z którymi współpracujemy od lat.

info: LSP w Gronowie Górnym

 

Zarządzanie Kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
starosta.neb@powiatypolskie.pl
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 140747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski