Przejdź do treści.

Menu

Wrzesień 2016 rok. Kolejna grupa młodzieży rozpoczyna naukę w naszej szkole i spędzi w niej cztery lata. To bardzo dużo czasu. Przyszliście z marzeniami, oczekiwaniami, zaciekawieniem, często z obawą, czy podołacie obowiązkom, czy ta szkoła jest waszym miejscem na ziemi. Opuszczacie dziś mury tego budynku jako młodzi, dorośli, mądrzy ludzie - tymi słowami dyrektor szkoły Krystyna Brinkiewicz rozpoczęła uroczystość zakończenia roku szkolnego klasy IV w Liceum Sztuk Plastycznych w Gronowie Górnym. W swoim przemówieniu wracała wspomnieniami do wielu wydarzeń, w których uczniowie brali czynny udział – do wystaw, doświadczeń z edukacyjnych wyjazdów do Florencji, Słowacji, Estonii, Portugalii, do żywych obrazów, zwiedzania muzeów, galerii sztuk i do plenerów. Podziękowała absolwentom za ich kreatywność, aktywne uczestnictwo i rozwijanie swoich dotychczasowych umiejętności. Podkreśliła, że ich przyszłość będzie w dużej mierze zależała od ich chęci do inwestowania w siebie.

      W imieniu wszystkich rodziców, Paweł Goryszewski oraz Marek Borysewicz wręczyli kwiaty na ręce dyrektor szkoły, w kilku życzliwych słowach dziękując za wieloletnią współpracę.

      Następnie głos zabrał starosta elbląski Maciej Romanowski. Gratulował młodzieży osiągniętych wyników w nauce i podejmowania twórczych działań. Apelował o odwagę w ustanawianiu nowych wyzwań, gdyż dają one radość, przyjemność i satysfakcję. Życzył również bezpiecznych i spokojnych wakacji. Po kilku ciepłych słowach, skierowanych do młodzieży i nauczycieli, wręczył absolwentce Liceum Sztuk Plastycznych, Elżbiecie Krajewskiej stypendium w kategorii Uczeń z pasją i talentem. Wyróżnienie to przyznawane jest uczniom, którzy osiągnęli bardzo wysokie wyniki w nauce, a także zdobyli premiowane miejsce w olimpiadach, konkursach, turniejach przedmiotowych i artystycznych.

      Po licznych brawach dla laureatki stypendium Starosty Elbląskiego przemówiła wychowawczyni klasy Kinga Kosacz – Drozdek. Wręczyła absolwentom świadectwa, nagrody i dyplomy, zachowując przy tym wszelkie procedury bezpieczeństwa. Nie szczędziła słów uznania dla wszystkich, którzy w tym trudnym okresie pandemii przystąpili do egzaminu maturalnego i dyplomowego. Gratulowała osiągnięć i dokonań. Tych małych także, ponieważ to właśnie one były kluczem do gigantycznych sukcesów.

      Na koniec uroczystości głos zabrały absolwentki klasy IV Marta Ankiewicz i Marta Goryszewska. Podziękowały rodzicom, nauczycielom, wychowawcom za serce, uśmiech, dobre słowo i codzienne, niezwykle trudne i mozolne budowanie ich uczniowskich wnętrz. Przewodnicząca zespołu klasowego dziękowała koleżankom i kolegom za mobilizacje w tym trudnym dla wszystkich okresie oraz życzyła powodzenia w realizacji planów i marzeń.

      Wybrzmiały także z jej ust słowa o tęsknocie za tym, co minęło i o związanej z tym melancholii. Dodała, że te wspomnienia z lat spędzonych w Liceum Sztuk Plastycznych to ich majątek.

M. Wolska

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

 

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski