„… On po prostu taki był… to nie tak, że On musiał to zrobić … On chciał to zrobić, aby inni mogli żyć … po prostu taki był …” te słowa wypowiedziane przez wdowę po śp. kpt. pilocie Krzysztofie Sobańskim do głębi poruszyły uczestników obchodów drugiej rocznicy katastrofy MiG-a 29 pod Sakówkiem. Inicjatorem obchodów i organizatorem tej smutnej rocznicy był Samorząd Powiatu Elbląskiego ze Starosta Maciejem Romanowskim, Samorząd Miasta i Gminy Pasłęk z Burmistrzem Wiesławem Śniecikowskim, mieszkańcy wsi Sakówko i Krasin, uczniowie klas o profilu wojskowym z Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku. Wiązanki kwiatów pod tablicą upamiętniającą śp. pilota Krzysztofa złożyli: Starosta Elbląski, Burmistrz Pasłęka, Przewodniczący Rady Miejskiej w Pasłęku, dowódca 22 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Malborku wraz z pilotami, wdowa Marlena Sobańska wraz z rodziną, mieszkańcy wsi Sakówko i Krasin.

info: glospasleka.pl