Ogłoszony przez Ministerstwo Sportu nowy Program „Sportowe Wakacje+” to promocja prozdrowotnych wartości sportu z przekazywaniem nowym pokoleniom doświadczeń i pamięci historycznej. Jego celem jest upowszechnianie zdrowego trybu życia i systematyczne podnoszenie poziomu aktywności fizycznej wśród dzieci, młodzieży i dorosłych poprzez wsparcie organizacji obozów sportowych, a także zajęć, turniejów, eventów, konkursów oraz innych wydarzeń sportowych w Polsce.

Program „Sportowe Wakacje+” ma na celu:

1. Wspieranie organizacji otwartych, ogólnodostępnych zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży, dorosłych oraz innych grup społecznych i środowiskowych;

2. Wspieranie organizacji turniejów sportowych;

3. Wspieranie organizacji eventów, konkursów i innych wydarzeń sportowych;

4. Wspieranie organizacji ogólnodostępnych obozów sportowych.

1. na poziomie ogólnopolskim;
  2. na poziomie lokalnym.

Założeniem Programu „Sportowe Wakacje+” jest promocja aktywnego wypoczynku w kraju oraz umacnianie wiedzy historycznej i tożsamości narodowej poprzez umożliwienie udziału w szeroko rozumianej kulturze fizycznej, przy jednoczesnym poznawaniu walorów turystycznych naszego kraju oraz upamiętnieniu postaci i wydarzeń, które miały istotne znaczenie w historii Polski.

Nowy program jest wynikiem analizy aktualnej sytuacji związanej z utrzymaniem dobrego stanu zdrowia i poziomu aktywności fizycznej mieszkańców Polski, w szczególności w związku z epidemią Covid-19.

Więcej w Biuletynie Informacji Publicznej: https://www.gov.pl/web/sport/konkurs-na-dofinansowanie-w-2020-roku-zadan-z-zakresu-programu-sportowe-wakacje-

Źródło: https://www.gov.pl/web/sport/rusza-nowy-program-sportowe-wakacje