Drodzy Nauczyciele,

Szanowni Dyrektorzy oraz Pracownicy Szkół i Placówek Oświatowych,

Szanowni Rodzice/ Opiekunowie Uczniów,

Drodzy Uczniowie

W tym roku Święta Wielkanocne będą inne niż zawsze; trudne dla nas wszystkich
ze względu na obecną sytuację, która bardzo przypomina atmosferę tamtego Wielkiego Tygodnia sprzed 2000 lat, kiedy wszystko zmierzało do tragedii. Jednak tamte wydarzenia - Męka Pańska - były zapowiedzią Nowego Życia, które zarówno wówczas, jak i obecnie daje nam wszystkim nadzieję i niezwykłą siłę do zmagania się z trudnościami oraz przeciwnościami napotkanymi przez nas w codziennej rzeczywistości, szczególnie w obecnym czasie epidemii.

Nadzieja wypływająca ze Świąt Wielkanocnych obejmuje i naszą dzisiejszą sytuację.
Jest to nadzieja, że ten czas zmagania się z „nową rzeczywistością” upłynie szybko, a my w oczekiwaniu na dobre zmiany wykorzystamy ten okres na refleksję, umacnianie więzi rodzinnych, a być może także na zmianę myślenia oraz działania.

W tym świątecznym czasie zatrzymajmy się na chwilę przy drugiej osobie, gdziekolwiek ona jest – daleko, czy może całkiem blisko. Spotkać się z nią niestety nie będzie można, ale ….. telefon każdy z nas posiada. Wystarczy wcisnąć jeden klawisz, aby nawiązać połączenie, na które może ktoś czeka w głębi serca z nadzieją, że usłyszy ciepłe, życzliwe i wspierające słowa.

Od dwóch tygodni takiego wsparcia słowem mówionym i pisanym udzielają specjaliści pracujący w Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku, którym dziękuję za poświęcony czas, zaangażowanie w przygotowanie profesjonalnych porad skierowanych do uczniów, rodziców i nauczycieli. Codzienne dyżury telefoniczne pełnione przez terapeutów cieszą się dużym zainteresowaniem, a liczba wejść do artykułów zamieszczanych na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Elblągu potwierdza fakt, że w tym trudnym okresie korzystacie Państwo z tej formy pomocy i wsparcia.

Z okazji Świąt Wielkanocnych życzę Wszystkim, tj. Dyrektorom, Nauczycielom, Rodzicom i Uczniom, aby ten wyjątkowy czas był przepełniony radością, jak też odważną życzliwością dla innych, duchową odnową i umocnieniem – szczególnie naszych relacji z bliskimi. Ale przede wszystkim w te przepiękne Święta niech zagości w naszych sercach wiara, nadzieja, miłość i optymizm, a słowa Wielkiego Polaka Św. Jana Pawła II będą dla wszystkich otuchą i prawdziwą, autentyczną NADZIEJĄ, bo …

„Jeszcze będzie pięknie, mimo wszystko. Tylko załóż wygodne buty, bo masz do przejścia całe życie”.

Wioletta Janas

Naczelnik Wydziału Promocji Powiatu,