Wychowankowie MOW Kamionek Wielki w ramach doradztwa zawodowego uczestniczą w Programie Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu ,,Laboratorium – Mój Profil” którego opiekunem jest Pani Danuta Miszkowicz. Głównym celem tego programu jest wspieranie uczniów w klasie VII i VIII SP w wyborze zawodu przez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy oraz włączenie pracodawców do współpracy. Tym razem nasi podopieczni mieli możliwość zwiedzić firmę produkującą ,,Meble Wójcik”. Spotkanie rozpoczęło się od rozmowy z przedstawicielem firmy i doradcą zawodowym. Uczniowie zapoznali się ze specyfiką firmy. Okazuje się, że firma nie identyfikuje się jako stolarnia a raczej produkcja tzw. taśmowa mebli. Najpierw doradca zawodowy uświadomił naszych wychowanków o warunkach zatrudnienia. Jakie kwalifikacje i wymagania oczekują od przyszłych pracowników oraz czego wymaga się już od zatrudnionych tam pracowników. Szczególnie podkreślano, że najlepszy pracownik to taki który chce pracować i podnosić swoje kwalifikacje. Pani kierownik podkreślała ważność zatrudniania na umowę o pracę oraz co dany pracownik dzięki niej zyskuje. Następnie zapoznano nas z procedurami zachowania bezpieczeństwa i ostrożności podczas zwiedzania hali produkcyjnej. Tam zobaczyliśmy jak wygląda praca na poszczególnych stanowiskach, obsługę maszyn i komputerów. To było bardzo ciekawe doświadczenie tym bardziej, że część chłopców stwierdziło, że widzieli by się w takiej pracy.

Opracowała:

Katarzyna Filip