W dniu 24 lutego, korzystając z zaproszenia, mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Rangórach brały udział w spotkaniu zorganizowanym w Szkole Podstawowej im. Franciszka II Rakoczego w Elblągu. Było to spotkanie „trójswiąteczne”, tzn. Dzień Babci i Dziadka połączone ze świętem Walentego i Dniem Kobiet . Zostaliśmy bardzo mile przywitani. Stół był zastawiony słodkościami, które w większości przygotowały dzieci, a spotkanie rozpoczęło się występem artystycznym uczniów. Tańce które wykonywali, porwały na zakończenie prawie wszystkich uczestników. Jednak wcześniej, po występach uczniów poproszono nas o przedstawienie krótkiej informacji dotyczącej funkcjonowania naszej placówki. Zasady funkcjonowania Domu przedstawiła Pani Wanda pracownik socjalny, natomiast Pani Ania terapeuta zajęciowy opowiedziała o tym jak odbywa się terapia zajęciowa i kto z niej korzysta. Wielką niespodzianką dla uczniów było obejrzenie krótkiego filmu przedstawiającego historię naszego Domu od momentu jego powstania po czasy obecne a przygotowanego przez uczniów Gimnazjum nr 6 w Elblągu. Czas, który spędziliśmy z uczniami i ich opiekunami, był bardzo radosny i na długo pozostanie w naszej pamięci. Odjeżdżając obdarowano nas jeszcze słodkościami i książkami, które tak bardzo lubimy czytać. Uczniom i ich opiekunom ze Szkoły Podstawowej bardzo serdecznie dziękujemy za zaproszenie i oczekujemy dalszej współpracy.

Terapeuta Anna Tadra