Podczas ferii zimowych rozpoczęliśmy w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym w Kamionku Wielkim realizację projektu czytelniczego. W ramach przeprowadzonych zajęć zrealizowaliśmy zadania, które promowały czytelnictwo, pokazywały, że czytanie książek uczy, bawi i pozwala w pożyteczny sposób spędzić wolny czas.

Chłopcy wykonali przepiękne zakładki do książek, rozegrali turniej gier planszowych i wykonali grę edukacyjną z bibliotecznymi hasłami. Skorzystaliśmy również z przepisów naszych babć i upiekliśmy smaczne rogaliki oraz pizzę. W Bibliotece Publicznej w Pasłęku wzięliśmy udział w zajęciach edukacyjnych w Izbie Historycznej oraz zajęciach czytelniczych o historii komiksu. Na kiermaszu książki, który odbywał się w bibliotece zakupiliśmy tzry nowe pozycje książkowe do biblioteki szkolnej. Odwiedziliśmy również filię nr 5 Biblioteki Elbląskiej, gdzie poznaliśmy nowe gry planszowe oraz zapoznaliśmy się z nowościami książkowymi.

Przeprowadzone zajęcia pozwoliły miło i pożytecznie spędzić czas oraz uzyskać pewność, że biblioteka to dobre miejsce dla każdego człowieka.

Bożena Szczodrowska