Wydział Promocji Powiatu, Edukacji, Kultury i Sportu Starostwa Powiatowego w Elblągu, wspólnie z Dyrekcją Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej oraz przy współpracy z Warmińsko-Mazurskim Wojewódzkim Konserwatorem Zabytków, organizuje XX Olimpiadę pn. „Przyroda i historia Powiatu Elbląskiego”.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom uczniów, nauczycieli i dyrektorów szkół XX Jubileuszowa edycja Olimpiady zorganizowana będzie według nowej formuły.
W dniu 3 czerwca 2020 r. o godz. 1000 w Zespole Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku odbędzie się konkurs dla uczniów i równolegle przeprowadzone będą warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli - opiekunów. Natomiast w dniu 4 czerwca 2020 r. w Zespole Szkół w Pasłęku o godz. 900 rozpocznie się „Gala Jubileuszowa” połączona z licznymi atrakcjami dla wszystkich uczestników XX Olimpiady - uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości.

Jak co roku, głównym celem Olimpiady jest promowanie wśród dzieci i młodzieży walorów przyrodniczo-krajobrazowych oraz historii i kultury naszej „Małej Ojczyzny”.

Tegoroczna edycja konkursu przebiegać będzie w trzech etapach:

1. etap I –indywidualne rozwiązywanie zadań testowych (test sprawdzający wiedzę);
  2. etap II – indywidualne rozwiązywanie zadań praktycznych (test umiejętności);
  3. etap III – (zespołowy) – „zadanie niespodzianka”.

Drużyny zgłoszone do Olimpiady wykonają również prace konkursowe. W tym roku uczniowie uczęszczający do szkół podstawowych opracują projekt trzech pocztówek promujących gminę na terenie której funkcjonuje szkoła. Przed uczniami szkół ponadpodstawowych (każdego typu) jest trudniejsze zadanie - zespołowo przygotują projekt jednodniowej wycieczki pieszej lub rowerowej.

Szczegóły dotyczące organizacji XX Olimpiady zawarto w regulaminie konkursu, który stanowi załącznik do niniejszego pisma.

Zgłoszenie drużyn ze szkoły każdego typu do udziału w XX Olimpiadzie pn. „Przyroda i historia Powiatu Elbląskiego” oraz prace konkursowe należy dostarczyć do Starostwa Powiatowego w Elblągu ul Saperów 14A w nieprzekraczalnym terminie do dnia 30 kwietnia 2020 r.

plakat 2

pdf Regulamin Olimpiada Przyroda i historia (3.46 MB)