Uczniowie klasy IV technikum i III liceum Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku spędzili noc z piątku na sobotę w szkolnej auli, przypominając sobie ważne utwory literackie i oglądając ekranizacje lektur.

Podczas trzeciego już Nocnego Maratonu Lektur uczniowie wyposażeni w materace, śpiwory, poduszki i przekąski w atrakcyjnej formie powtarzali wiedzę literacką przed zbliżającą się dużymi krokami maturą.

Ekranizacje poprzedzała prezentacja multimedialna dotycząca danego tekstu kultury, a po nich odbywały się konkursy na znajomość utworów. Zwycięzcami konkursów zostali: Sebastian Sawicki z klasy IV technikum kształcącego w zawodzie technik przetwórstwa mleczarskiego oraz uczniowie klasy III liceum Julia Gibalska i Arkadiusz Zieliński. Pozostali uczestnicy otrzymali nagrody pocieszenia w postaci słodyczy.

Podczas Nocnego Maratonu Lektur panowała ożywiona i doskonała atmosfera, a blask choinki wprowadzał w przedświąteczny nastrój.

Organizatorami tego przedsięwzięcia były polonistki Lidia Zawarczyńska i Anna Turowska oraz bibliotekarka Beata Kuczyńska.