„Można nie pomagać, można znaleźć wiele racjonalnych argumentów dla konkretnych przypadków, aby nie pomagać. Ale to nic nie zmieni. Nadal będą głodni, chorzy, cierpiący, potrzebujący. Lepiej zgrzeszyć nadmiarem dobroci i naiwności, niż nadmiarem kalkulacji i nieufności.” Słowa o. Fabiana Kaltbacha przyświecały młodzieży i darczyńcom tegorocznej akcji Szlachetnej Paczki.

Młodzież Zespołu Szkół jest wrażliwa na potrzeby innych, dlatego w uczniowie klasy II a LO wraz w wychowawczynią, Joanną Majewską, zorganizowali Szlachetną Paczkę. W tym roku pomagaliśmy rodzinie, której głównymi potrzebami była zamrażarka, żywność, pościel, węgiel oraz środki czystości. Marzenia wybranej rodziny nabrały realnego kształtu dzięki zaangażowaniu uczniów, nauczycieli, OSP ze Stegny oraz przyjaciół szkoły - Firmy MAJROL i KATADOR. Kolejny raz przekonaliśmy się, że każdy gest, nawet najdrobniejszy, zmienia świat i czyni go piękniejszym. Przekazanie paczki odbyło się 7 grudnia 2019 r.

Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy w imieniu swoim, a także rodziny, do której trafiła paczka. Życzymy, by nadchodzące Święta Bożego Narodzenia były wypełnione radością, a nadchodzący rok 2020 niech przyniesie szczęście i realizację wszelkich marzeń!