10 września mieszkanki Domu Pomocy Społecznej w Rangórach brały udział w wycieczce do Mini Zoo w Jantarze. Pierwszym punktem zwiedzania była Cerkiew Grekokatolicka w Cyganku/Żelichowie, gdzie ksiądz proboszcz udostępnił nam do zwiedzenia przepiękną świątynię i przedstawił krótko jej ciekawą historię. Wystrój i historia tego kościoła są tak interesujące, że na pewno wrócimy tu jeszcze nie raz.

Następnie udaliśmy się do małego zoo w Jantarze. Już z daleka słychać było odgłosy zwierząt. Była to dla naszych mieszkanek fajna przygoda, gdyż przy wejściu od pracowników zoo dostaliśmy marchewkę, którą mogliśmy karmić zwierzęta. A te, widząc nas, bardzo chętnie podchodziły i wyjadały nam marchewkę z rąk.

Następnie udaliśmy się do Stegny. Po krótkiej przerwie obiadowej wstąpiliśmy do Muzeum Bursztynu. Tam przewodnik przekazał nam wiele ciekawostek na temat zdobywania bursztynu, jak również obejrzeliśmy krótki film związany z tym tematem. Nasze mieszkanki miały też możliwość zakupu różnych pamiątek.

Pogoda tego dnia była trochę kapryśna i na spacer nad samym morzem już nam nie pozwoliła. Panie zauważyły też zmiany nie tylko w pogodzie, ale i w przyrodzie, że zbliża się jesień. Jak same stwierdziły wycieczka była bardzo interesująca.

Księdzu Pawłowi Potocznemu, Proboszczowi Parafii Greckokatolickiej pw. Świętego Mikołaja w Cyganku/Żelichowie jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie za możliwość zwiedzenia tak pięknej świątyni.

Anna Tadra, terapeuta