W dniach 25.07.2019 – 02.08.2019 wychowankowie Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim wypoczywali na obozie sportowo-rekreacyjnym w Lidzbarku Warmińskim. Młodzież gościnnie przebywała w placówce resocjalizacyjnej na ul. Leśnej. Podczas prowadzonych zajęć zespół wychowawczy skupiał się przede wszystkim na spędzaniu czasu aktywnie w atmosferze życzliwości, koleżeństwa oraz poczucia bezpieczeństwa.

Organizowane były turnieje piłki nożnej, siatkówki plażowej. Działania te miały na celu kształtowanie pozytywnych wzorców zachowań, takich jak: życzliwość, koleżeństwo, gra fair play, punktualność, dyscyplina oraz szacunek. Oprócz zajęć sportowych dużą aprobatą cieszyły się 15 kilometrowe marszobiegi na strzeżone kąpielisko w Wielochowie. Czas spędzony nad wodą polegał na rekreacji sportowej z elementami nauki pływania.

Wychowankowie wzięli również udział w koncercie „Romantyczny Barok” zorganizowanym przez Varmia Musica. Młodzież zapoznała się z instrumentami (traverso, klawesyn) oraz muzyką z XVI wieku. Istotnym elementem było zapoznanie wychowanków z historią oraz obiektami zabytkowymi Lidzbarka Warmińskiego - zwiedzanie miasta oraz muzeum.

Wielką atrakcją była możliwość pływania oraz zabawy w Termach Warmińskich. Wychowankowie z wielką przyjemnością korzystali z atrakcji na terenie term. Kolejnym punktem turnusu było zwiedzanie toru motocrossowego należącego do Polskiego Związku Motoryzacyjnego. Wychowankowie mieli okazję obserwować trening zawodowych crossowców, co zrobiło na nich duże wrażenie. Liczne spacery w tym spacery po parku krajobrazowym Symsarny powodowały, iż młodzież spędzała aktywnie i kreatywnie czas wolny na świeżym powietrzu.

D. Tryba