11 czerwca br. w Starostwie Powiatowym w Elblągu na wspólnym posiedzeniu Zarządu Powiatu, Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Publicznego Starosty Elbląskiego oraz Komisji Bezpieczeństwa, Porządku Publicznego i Obronności Rady Powiatu omówiono temat bezpieczeństwa w czasie letniego wypoczynku.

Zebrani wysłuchali informacji Komendanta Miejskiego Policji w Elblągu Roberta Muraszko, przedstawiciela Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Elblągu Jakuba Grabowskiego, przedstawiciela Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Elblągu Elżbiety Kłosowskiej oraz Zastępcy Komendanta Placówki Straży Granicznej w Elblągu por. SG Jerzego Gutowskiego.

Mówiono o już podejmowanych i planowanych działaniach związanych z letnim wypoczynkiem na terenie powiatu elbląskiego, w tym również o działaniach przygotowujących dzieci i młodzież do bezpiecznego wypoczynku w czasie wakacji.

Naradę podsumował Starosta Elbląski Maciej Romanowski, wyrażając nadzieję, że i tegoroczny letni wypoczynek na terenie naszego powiatu będzie bezpieczny.

Oksana Denis