W dniu 8 października 2010r. w Warszawie odbyła się organizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji konferencja pn. „Skuteczny i efektywny samorząd terytorialny”, kończąca projektpn. „Przygotowanie jednostek samorządu terytorialnego do stosowania Wspólnej Metody Oceny CAF) w procesie mierzenia potencjału i dokonań poprzez szkolenia pracowników ipomoc doradczą”.
Starostwo Powiatowe w Elblągu przystąpiło do w/w projektu w lutym br. jako jedyny urząd wwojewództwie warmińsko , mazurskim oraz jako jedno z dziewięciu starostw powiatowych w skali całego kraju.
Celem projektu było wprowadzenieWspólnej Metody Oceny CAF jako narzędzia kompleksowego zarządzania jakością, opierającej się na założeniu, że osiągnięcie pożądanych rezultatów zależy od jakości przywództwa, wpływającego na politykę i strategię, pracowników, relacje międzyludzkie, zasoby i procesy. Zgodnie z tą metodą Starostwo zostało poddane jednoczesnemu oglądowi z różnych punktów widzenia przez „grupę samooceny” składającą się zprzedstawicieli wszystkich wydziałów urzędu.Po kilkumiesięcznych pracach Starostwo zakończyło proces samooceny z wynikiem pozytywnym, a efektem tych działań jest opracowanie planu doskonalenia, wskazującego wybrany, najważniejszy obszar do poprawy, który ma największe szanse na zrealizowanie. Plan doskonalenia Starostwa Powiatowego w Elblągu zakłada usprawnienie strony internetowej i Biuletynu Informacji Publicznej. Ponadto realizując projekt samooceny CAF Starostwo Powiatowe w Elblągu oprócz zidentyfikowania obszarów do poprawy wywiązało się także zobowiązku nałożonego przez nową ustawę o finansach publicznych. Zgodnie z Komunikatem Nr 23 Ministra Finansów z dnia 16 grudnia 2009r. w sprawie standardów kontroli zarządczej dla sektora finansów publicznych zalecane jest przeprowadzenie co najmniej raz w roku samooceny systemu kontroli zarządczej przez osoby zarządzające i pracowników jednostki.
Podczas wspomnianej konferencji w dniu 8 października 2010r. nastąpiło uroczyste wręczenie certyfikatów poświadczających udział w projekcie przedstawicielom jednostek samorządu terytorialnego. Starostwo Powiatowe w Elblągu reprezentował Pan Maciej Romanowski - Wicestarosta, który odebrał dyplom z rąk Pana Adama Misiuwaniec - Zastępcy Dyrektora Departamentu Administracji Publicznej MSWiA.
Konferencja była także okazją do wysłuchania wykładu Profesora Jerzego Regulskiego, powołanego w dniu 7 października br. na społecznego doradcę ds. samorządu Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego, któremu Pan Wicestarosta Maciej Romanowski wręczył materiały informacyjne i pamiątkowe dotyczące powiatu elbląskiego.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Uroczyste zakończenie projektu samooceny CAF
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Uroczyste zakończenie projektu samooceny CAF
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Uroczyste zakończenie projektu samooceny CAF