29 marca 2019 r. uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku interesujący się motoryzacją uczestniczyli w wycieczce dydaktycznej na targi motoryzacyjne do Poznania.

W ramach targów swoje ekspozycje zaprezentowało ponad 170 wystawców z Polski i zagranicy. Były pojazdy, obok których nie można było przejść obojętnie, takie, które zapierały dech i takie, na których widok miękły kolana. Podczas Poznań Motor Show 2019 prezentowane były pojazdy: Alfa Romeo, Audi, Rolls-Royce, BMW, Bentley, Hyundai, Kia, Range Rover, Mazda, Mercedes, Volkswagen i wiele wiele innych. Nie zabrakło też samochodów sportowych marki McLaren, Porsche czy Aston Martin. Ogromne zainteresowanie wzbudziły prototypy samochodów elektrycznych np. Smart Vision, w których kierowcy zwolnieni są z obowiązku prowadzenia pojazdu, a pasażerowie mogą zrelaksować się podczas jazdy. Każdy z nich przykuwał uwagę i każdy z nich znajdował swoich zwolenników. Nie zabrakło również salonu motocyklowego, caravaningowego, samochodów zabytkowych czy też truck. Nowością był salon detailngowy, czyli kosmetyki samochodowej.

Wystawcy również zadbali o zwiedzających i zaproponowali im przeróżne atrakcje, takie jak np. jazdy samochodem w wirtualnej rzeczywistości na urządzeniu VR oraz możliwość wzięcia udziału w wyścigach samochodów elektrycznych sterowanych na podstawie odczytywanych fal mózgowych. Nie zabrakło też symulatora dachowania czy jazd testowych. W strefie TVN Turbo można było spotkać się z jej bohaterami: Kubą Bielakiem, Adamem Kornackim, Dagmarą Kowalczyk, Grzegorzem Dudą i Krystianem Plato.

Opiekunami wycieczki byli p. Renata Groń i p. Mariusz Wolski.

Renata Groń