Przejdź do treści.

Menu

Zespół Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku, w dniu 27 marca 2019 roku był organizatorem powiatowej konferencji podsumowującej III edycję Programu Wspomagania Uczniów w Wyborze Zawodu „Laboratorium. Mój profil”.

Cele Programu to: wspomaganie uczniów w wyborze zawodu poprzez bezpośredni kontakt z rzeczywistym środowiskiem pracy, włączenie pracodawców i organy prowadzące szkoły w realizację szkolnego doradztwa edukacyjno–zawodowego, wypracowanie wniosków i rekomendacji dotyczących rozwiązań logistycznych, organizacyjnych szkół, zakładów pracy i jednostek samorządu terytorialnego oraz dostosowanie kształcenia do potrzeb pracodawców. Odbiorcami Programu są uczniowie klas III gimnazjum oraz klas VII i VIII szkół podstawowych z całego województwa warmińsko-mazurskiego.

Konferencję otworzył dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku Marian Matuszczak. W dyskusji podsumowującej działania zabrali głos: wojewoda warmińsko–mazurski Artur Chojecki, warmińsko–mazurski kurator oświaty Krzysztof Marek Nowacki, dyrektor Wydziału Nadzoru Pedagogicznego Wiesława Szafrańska Bortkiewicz, dyrektor Wydziału Kształcenia, Wychowania i Opieki Małgorzata Hochleitner, przedstawiciel Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Pasłęku Anna Hintz.

W konferencji uczestniczyli przedstawiciele Delegatury Kuratorium Oświaty w Elblągu –dyrektor Małgorzata Adamowicz oraz wizytatorzy – Teresa Bednarz i Roman Albrecht. Wśród gości zaproszonych byli dyrektorzy i doradcy zawodowi szkół podstawowych i ponadpodstawowych, koordynatorzy powiatowi oraz przedstawiciele różnych instytucji i zakładów pracy z pięciu powiatów: lidzbarskiego, iławskiego, braniewskiego, bartoszyckiego i elbląskiego.

Na spotkaniu również byli obecni: Jan Zbigniew Nadolny – starosta bartoszycki, Jacek Augustynowicz – sekretarz Powiatu Elbląskiego, Iwona Radej – dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu, Jadwiga Bogdaniuk – dyrektor Gimnazjum w Dobrym, Ewa Siejk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie, Dorota Owijan – dyrektor Szkoły Podstawowej w Żurawcu, Dariusz Ponichtera – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Pasłęku, Beata Jakubowska – dyrektor Szkoły Podstawowej w Zwierznie, Radosław Żyłkowski – dyrektor Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Kamionku Wielkim, Piotr Danielewicz – dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych w Braniewie, Katarzyna Panimasz – wicedyrektor Zespołu Szkół w Pasłęku, Barbara Koniecko – wicedyrektor Liceum Plastycznego w Gronowie Górnym, Justyna Marzjan – koordynator szkolny w Szkole Podstawowej nr 3 w Braniewie, Anna Więckowska – doradca zawodowy w Gimnazjum w Dobrym, Sławomir Drobot - pedagog Szkoły Podstawowej w Godkowie.

O swoich doświadczeniach z wycieczek zawodoznawczych opowiedziała młodzież z Gimnazjum w Dobrym. Anna Zalewska omówiła dotychczasowe działania Programu w   powiatach oraz podsumowała jego realizację.

Dziękujemy Annie Więckowskiej, a także uczniom z Gimnazjum w Dobrym za przygotowanie prezentacji i podsumowanie wycieczek zawodoznawczych do zakładów pracy.

Składamy podziękowanie wszystkim zaproszonym gościom za udział w konferencji oraz uczniom Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku za sprawną obsługę techniczną i pomoc w organizacji konferencji.

Marzena Pankiewicz

 

Zarządzanie Kryzysowe

Zarządzanie kryzysowe

Działka na sprzedaż

Newsletter

Wydarzenia

Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
Olsztyn Mazury
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
zwiazek powiatow polskich
150 lat Kanału Elbląskiego
kraina kanalu elblaskiego
Stowarzyszenie Łączy Nas Kanał Elbląski
ul. Saperów 14 A, 82-300 Elbląg tel. 55/ 239-49-00, 239-49-09
fax: 55/ 232-42-26
sekretariat@powiat.elblag.pl

NIP Starostwa Powiatowego w Elblągu: 578-25-24-428
REGON: 170753615
NIP Powiatu Elbląskiego: 578-30-55-579
REGON: 170747690
Copyright © 2015 Powiat Elbląski