Już po raz drugi w tym roku szkolnym uczniowie Zespołu Szkół Ekonomicznych i Technicznych w Pasłęku kształcący się w branży rolniczej wyjechali do Kielc na targi rolnicze Agrotech.

Jak zwykle interesujące stoiska z atrakcjami przygotowali między innymi: New Holland, John Deere, Case IH, Class, Same Deutz-Fahr, Kuhn, Ursus, Kubota, Zetor, a także tak znane na polskim rynku rolniczym firmy jak: Korbanek, Bury, Krukowiak, Syngenta, Yara, Jarmet, Bomet i setki innych producentów. Największe zainteresowanie budziły ciągniki z najnowszą technologią i kombajny do zboża. Dziesiątki gości przyglądały się też nowościom na stoisku Ursusa. Tu uwagę przyciągała nowa wersja kultowego C-360. Wiele pytań padało o niespotykane dotąd urządzenia przy ciągnikach marki Case IH. Zamieszanie wywołał kombajn do zbioru owoców miękkich z najnowocześniejszą na świecie technologią polegającą na zrywaniu owoców za pomocą strumienia powietrza.

Na targach uczniowie zapoznali się z różnymi obszarami rolniczymi: od przepisów i ubezpieczeń, po merytoryczne branżowe informacje uzyskane podczas konferencji i konsultacji z ekspertami oraz podczas warsztatów i spotkań organizowanych przez wystawców na stoiskach.

Opiekunami wycieczki były Renata Groń oraz Lidia Zawarczyńska.

Renata Groń