W sobotę, 2 marca, mieliśmy niebywałą okazję uczestniczyć w XIV Noworocznym Obiedzie z Gwiazdami. Restauratorka Pani, Verena Jarczyńska wraz z przyjaciółmi po raz 14 zaprosiła około 300 dzieci z Domów Dziecka z całej Polski na uroczysty noworoczny obiad do restauracji Jeff's na Polu Mokotowskim.

Podczas amerykańskiego obiadu (były pyszne hamburgery, frytki i desery) dzieciaki, miały okazję spotkać największe popularne, znane i lubiane osoby ze świata kultury, filmu, sportu i muzyki. Czuliśmy, że byliśmy honorowymi gości, to o nas dbano. Gwiazdy kelnerowały przy stolikach, pytały się skąd jesteśmy, co u nas słychać. Robiliśmy sobie z nimi zdjęcia, otrzymaliśmy autografy. Po uroczystym posiłku nastąpił szereg wspaniałych zabaw, konkursów, występów muzycznych i spotkań. Wśród gwiazd, a było ich wielu, znaleźli się m.in. Małgorzata Socha, Katarzyna Zielińska, Natalia Siwiec, Beata Tadla, Roksana Węgiel, Mandaryna z zespołem tanecznym, Grzegorz Hyży z małżonką, Paweł Stasiak, Karolina Szostak, Mariusz Czerkawski, Ania Korcz, Mateusz Gessler, Kasia Dąbrowska, Marta Kuligowska, Joanna Racewicz, Anna Samusionek, Artur Szpilka, Natalia Siwiec, znani yutuberzy, tiktokerzy, Gosia Andrzejewicz, Państwo Amroziak, Magda Zawadzka, Dawid Woliński, Marysia Niklińska, Maria Sadowska i wielu innych. Nie sposób wszystkich wymienić bo było ich podobno 120. Całość imprezy prowadziła Bogna Sworowska.

Żałowaliśmy, iż nie mogliśmy zwiedzić Pałacu Prezydenckiego, tak jak było to zaplanowane. Pan Prezydent i Pierwsza Dama mieli w tym czasie inne ważne obowiązki. Ale otrzymaliśmy z Pałacu Prezydenckiego upominki. To nie wszystko, bo kiedy szykowaliśmy się do odjazdu, zostaliśmy obdarowani przez restaurację i sponsorów prezentami i słodyczami.

Nie wybaczylibyśmy sobie, gdybyśmy nie zaszli na Stare Miasto w Warszawie. I choć było chłodno i wiał wiatr pospacerowaliśmy po Placu Zamkowym.

Anna Łukawska-Czyżów