Zarząd Powiatu w Elblągu na swoim posiedzeniu w dniu 10 sierpnia podjął decyzję o udzieleniu finansowego wsparcia w kwocie 10 tys. zł, które zostanie przekazane gminie Tolkmicko z przeznaczeniem na pomoc rodzinom poszkodowanym w wyniku tragicznego pożaru, do którego doszło w Łęczu 2 sierpnia.

Ze względów formalnych przekazanie środków finansowych będzie jeszcze wymagało akceptacji Rady Powiatu na najbliższej sesji, którą planuje się na początek września.

Na swoim posiedzeniu Zarząd Powiatu zapoznał się również z analizą i oceną struktury bezrobocia na terenie działania Powiatowego Urzędu Pracy w Elblągu za pierwsze półrocze 2010 roku, którą przedstawiła dyrektor PUP Iwona Radej. Stopa bezrobocia dla powiatu wyniosła na koniec czerwca 2010 r. 23,2% miasto Elbląg , 16,5% jednak od marca br. obserwuje się systematyczny spadek liczby bezrobotnych w powiecie elbląskim , w ciągu miesiąca o 284 osoby, tj. o 5,5% miasto Elbląg , o 124 osoby, tj. 1,6%).

Podczas posiedzenia Zarządu wicestarosta Maciej Romanowski wręczył list gratulacyjny Irenie Bembnik, kierownik Zakładu Obsługi Powiatowego Zasobu Geodezyjnego i Kartograficznego w Elblągu, z okazji 20-lecia pracy zawodowej. Do życzeń przyłączyli się pozostali członkowie Zarządu Powiatu.

Zdjęcie numer 1 galerii dla artykułu: Powiat elbląski pomoże ofiarom pożaru w Łęczu
Zdjęcie numer 2 galerii dla artykułu: Powiat elbląski pomoże ofiarom pożaru w Łęczu
Zdjęcie numer 3 galerii dla artykułu: Powiat elbląski pomoże ofiarom pożaru w Łęczu
Zdjęcie numer 4 galerii dla artykułu: Powiat elbląski pomoże ofiarom pożaru w Łęczu