"Celem nauki nie jest otwieranie drzwi nieskończonej mądrości, lecz położenie kresu nieskończonym błędom" takie słowa przyświecały uroczystości Dnia Komisji Edukacji Narodowej w Zespole Szkół w Pasłęku.

Nauczyciele, pedagodzy oraz pracownicy oświaty usłyszeli serdeczne życzenia z ust dyrektor Elżbiety Wasiuk oraz zaproszonych gości, burmistrza Pasłęka Wiesława Śniecikowskiego, prezesa ZNP Kazimierza Jacka oraz przewodniczącej rady rodziców Urszuli Tyszeckiej. W apelu wzięli również udział członek Zarządu Powiatu Joanna Naspińska i zastępca komendanta PSP mł. bryg. Przemysław Siagło oraz obecni i byli pracownicy szkoły.

Starosta Maciej Romanowski w szczególny sposób podziękował nauczycielom za pracę, której efektem są wysokie wyniki szkoły (1 miejsce w egzaminach zawodowych oraz 4 miejsce w wynikach maturalnych w województwie). Były dyrektor szkoły Edward Skalij z sentymentem wspominał lata pracy oraz współpracowników, którzy nadal aktywnie uczestniczą w życiu szkoły.

Wśród wszystkich miłych słów najmilszą niespodzianką były wyjątkowe życzenia od naszych uczniów. Ważnym momentem uroczystości było wspomnienie śp. Jadwigi Żak, długoletniego dyrektora i pracownika szkoły, której pamięć uczczono minutą ciszy.

Zespół Prasowy ZS